Polícia eviduje nárast podvodov, seniorka z Bratislavy prišla o 30-tisíc eur

Seniorka zena podvod karta polícia
Foto: ilustračné, GettyImages

V posledných dňoch polícia v Bratislavskom kraji zaznamenala nárast podvodov.

Podvodník pripravil dôchodkyňu z Bratislavy o 30-tisíc eur. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, v posledných dňoch v Bratislavskom kraji zaznamenali nárast podvodov.

Páchatelia pod rôznymi vymyslenými legendami telefonicky kontaktujú dôverčivých občanov. Ich otázky smerujú k úhradám, ktoré mali byť zrealizované z konkrétneho bankového účtu,“ uviedla hovorkyňa.

Spôsob podvodníkov

Zámerom podvodníkov je získať prihlasovacie údaje do internetbankingu a číslo bankomatovej karty. Ďalšou ich požiadavkou je rodné číslo a po vygenerovaní bankou aj zabezpečovací kód.

Celá komunikácia sa odohráva v duchu pomoci zvrátiť vyššiu transakciu, ktorá mala byť vykonaná krátko pred telefonátom od páchateľa,“ vysvetlila Šimková.

Takýto prípad zaznamenali policajti aj tento týždeň. Dôchodkyňa poskytla podvodníkovi údaje k svojmu účtu a prišla o 30-tisíc eur.

Žiadne údaje

Polícia apeluje na občanov, aby neznámym osobám neposkytovali žiadne zo svojich autentifikačných a verifikačných údajov k bankovým službám a produktom.

Banka nikdy nežiada obdobné údaje od klienta telefonicky, fakultatívne vyžaduje iba osobné údaje pre identifikáciu klienta, avšak nikdy nie konkrétny údaj k službe či produktu,“ upozorňuje polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk