Polícia obvinila z nahlásenia bomby v televízii 41-ročného Bratislavčana

Budova RTVS v Mlynskej doline
ilustračné: SITA

Policajti obvinili 41-ročného Bratislavčana Ján Z. z prečinu šírenia poplašnej správy. Obvinený v utorok v popoludňajších hodinách nahlásil bombu v priestoroch budovy televízie v Mlynskej doline.

V utorok krátko po 15.15 hod. polícii prostredníctvom linky 158 oznámili prítomnosť bomby v priestoroch budovy verejnoprávnej televízie v Mlynskej doline. Policajti vykonali všetky potrebné bezpečnostné opatrenia a evakuovali približne 150 osôb. Priestory prehľadali so psom vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín, pričom prehliadku ukončili s negatívnym výsledkom.

V rámci operatívno-pátracej činnosti policajti v krátkom čase vypátrali muža dôvodne podozrivého z nahlásenia nepravdivej správy, eskortovali ho na policajné oddelenie. Na podklade zabezpečenej dôkaznej situácie vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči 41-ročnému Jánovi Z. z prečinu šírenia poplašnej správy. Po vznesení obvinenia ho previezli do jednej z bratislavských nemocníc.

Za vedomé oznámenie nepravdivej poplašnej správy a spôsobenie nebezpečenstva vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva hrozí obvinenému v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk