Polícia pripravila v súvislosti so sobotňajšími zhromaždeniami v Bratislave bezpečnostné opatrenia

Dopravné obmedzenia počas summitu
ilustračné: SITA

Polícia pripravila bezpečnostné opatrenia súvisiace so sobotňajším festivalom Dúhový pride a ďalšími verejnými zhromaždeniami v Bratislave. Cieľom opatrení bude zabezpečiť ochranu života, zdravia, majetku občanov, ako aj bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky na mieste a okolí zhromaždenia.

Vodiči by počas soboty mali na území hlavného mesta počítať s určitými dopravnými obmedzeniami. Od 12.30 do približne 16.00 hod. bude pre cestnú dopravu úplne uzatvorené centrum Starého mesta. Neprejazdná bude Štúrova ulica, križovatka Šafárikovo námestia, Vajanského a Rázusovo nábrežia.

Dopravní policajti budú zabezpečovať odklon dopravy zo Špitálskej ulice cez Dunajskú ulicu, z Karadžičovej ulice zo smeru od Mlynských Nív na Landererovu ulicu a v smere od Nábrežia armádneho generála Ludvíka Svobodu na Staromestskú ulicu.

Dočasne bude vylúčená mestská hromadná doprava. Od 10. hodiny nebudú až do skončenia pochodu premávať na Vajanského nábreží a Rázusovom nábreží električky.

Policajti vyzývajú ľudí, ktorí majú záujem sa na zhromaždení a pochode zúčastniť, aby pri sebe nemali strelné zbrane a výbušniny, prípadne iné predmety, ktorými sa dá ublížiť na zdraví, napríklad sklenené fľaše a nožíky. Do bezpečnostných zón nebudú vpustení tí, ktorí by takéto predmety pri sebe mali, ani tí, ktorí by chceli narušiť verejný poriadok na zhromaždení ako aj počas pochodu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk