Polícia rieši šokujúci prípad: Mladý Bratislavčan sa vyhrážal učiteľke zo základnej školy

ucitelka ziak student mail výhrazky polícia vysetrovanie
Foto: ilustračné, GettyImages

Vyšetrovateľ 15-ročného Martina obvinil z prečinu násilia s poukazom na osobný motív spáchania trestného činu z pomsty.

Šokujúci prípad riešia policajti zo štvrtého bratislavského okresu. Pätnásťročný tínedžer sa vyhrážal bývalej učiteľke zo základnej školy. Mladý Bratislavčan jej poslal dva výhražné e-maily. Ako informovala bratislavská krajská polícia, obsahom zastrašujúcich správ boli vyhrážky o vyhlásení vojny všetkým učiteľom, ktoré mali byť reakciou na prísny pedagogický prístup učiteľky.

Po nahlásení policajti odosielateľa v krátkom čase vypátrali. Pri domovej prehliadke zaistili aj mobil, z ktorého správy odoslal. Vyšetrovateľ 15-ročného Martina obvinil z prečinu násilia proti skupine obyvateľov s poukazom na osobný motív spáchania trestného činu z pomsty. Stíhaný je na slobode. Za tento čin mu ako mladistvému hrozí trest na šesť mesiacov až na tri roky. Podľa Trestného zákona sa sadzby odňatia slobody u mladistvých znižujú na polovicu.

Ako dodala polícia, tento prípad by mal byť varovaním pre všetkých, ktorí by chceli podobným spôsobom zastrašovať učiteľov a ostatných pedagogických zamestnancov škôl.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk