Polícia rieši šokujúci prípad: Syn týral vlastnú matku, bil ju päsťami a kopal do nej

žena týraná matka syn polícia
Foto: ilustračné, GettyImages

Mužovi hrozí trest odňatia slobody na sedem až pätnásť rokov.

Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II riešia prípad agresora, ktorý psychicky a fyzicky týral vlastnú matku. Ako informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff, muž svoju 56-ročnú matku v priebehu tohto mesiaca opakovane bil päsťami, kopal ju a spôsobil jej tak viaceré zranenia.

Na žene sa mal dopúšťať však aj psychického násilia a obmedzovania jej osobnej slobody. V dôsledku tohto konania žena utrpela okrem zranení na viacerých častiach tela aj značné psychické utrpenie,“ upozornil Szeiff.

Muž už bol v minulosti za tento trestný čin okresným súdom v Bratislave právoplatne odsúdený. Policajti ho zadržali a eskortovali na policajné oddelenie, kde mu vzniesli obvinenie zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Po vykonaní potrebných úkonov bol umiestnený v cele policajného zaistenia.

Vyšetrovateľ spracoval aj podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného. „V prípade preukázania viny pred súdom hrozí za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na sedem až pätnásť rokov,“ dodal policajný hovorca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk