Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MESTSKÁ POLÍCIA: Odovzdávanie nových vozidiel
ilustračné: SITA
5. februára 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skBratislavaDeň.sk Diskusia()

Polícia riešila v minulom týždni viac než tisícku prípadov, aj toto sa dialo počas uplynulého týždňa

Bratislavská mestská polícia zasahovala aj počas uplynulého týždňa, tu je súhrn toho, čo mestskí policajti riešili v uliciach Bratislavy.

Ako uviedla Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy na svojej webovej stránke v rámci týždenného hlásenia, počas minulého týždňa hliadky preverovali v Bratislave celkovo 1192 udalostí. Medzi nimi boli však aj také, ktoré sa hneď na mieste ukázali ako neopodstatnené, tých bolo konkrétne 270.

Podľa informácií od polície, k opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky, ktoré sa týkali bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Týchto bolo v minulom týždni 837. Ako ďalej uviedla polícia, v jednom prípade spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v dvoch prípadoch s Policajným zborom Slovenskej republiky a v jednom prípade so Slobodou zvierat.

„Priestupku proti verejnému poriadku sa dopustili celkom piati ľudia, čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná jedenástim ľuďom. Požívanie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách evidujeme v dvoch prípadoch a zákaz predaja alkoholických nápojov v jednom prípade. Znečisťovanie odpadom, nepovolené pouličné aktivity boli zaznamenané v troch prípadoch, neporiadok okolo kontajnerov a ich stojísk v dvoch prípadoch. Evidujeme jeden prípad priestupku na úseku ochrany životného prostredia, dva priestupky proti občianskemu spolunažívaniu a jeden priestupok proti majetku,“ napísala bratislavská mestská polícia.

Počas uplynulého týždňa bolo podľa hlásenia zaznamenané aj porušenie zákona o ochrane nefajčiarov, konkrétne sa tak stalo v siedmich prípadoch. Podmienky držania psov porušil jeden majiteľ. Na príslušné úrady mestská polícia nahlásila tri staré vozidlá a zaznamenané boli aj poškodené dopravné značky, rovnako tri.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 212 prípadoch a 81 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Františkánskom námestí, odkiaľ evidujeme 55 priestupkov,“ uviedla záverom bratislavská mestská polícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X