Polícia riešila v minulom týždni viac než tisícku prípadov, aj toto sa dialo počas uplynulého týždňa

MESTSKÁ POLÍCIA: Odovzdávanie nových vozidiel
ilustračné: SITA

Bratislavská mestská polícia zasahovala aj počas uplynulého týždňa, tu je súhrn toho, čo mestskí policajti riešili v uliciach Bratislavy.

Ako uviedla Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy na svojej webovej stránke v rámci týždenného hlásenia, počas minulého týždňa hliadky preverovali v Bratislave celkovo 1192 udalostí. Medzi nimi boli však aj také, ktoré sa hneď na mieste ukázali ako neopodstatnené, tých bolo konkrétne 270.

Podľa informácií od polície, k opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky, ktoré sa týkali bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Týchto bolo v minulom týždni 837. Ako ďalej uviedla polícia, v jednom prípade spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v dvoch prípadoch s Policajným zborom Slovenskej republiky a v jednom prípade so Slobodou zvierat.

„Priestupku proti verejnému poriadku sa dopustili celkom piati ľudia, čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná jedenástim ľuďom. Požívanie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách evidujeme v dvoch prípadoch a zákaz predaja alkoholických nápojov v jednom prípade. Znečisťovanie odpadom, nepovolené pouličné aktivity boli zaznamenané v troch prípadoch, neporiadok okolo kontajnerov a ich stojísk v dvoch prípadoch. Evidujeme jeden prípad priestupku na úseku ochrany životného prostredia, dva priestupky proti občianskemu spolunažívaniu a jeden priestupok proti majetku,“ napísala bratislavská mestská polícia.

Počas uplynulého týždňa bolo podľa hlásenia zaznamenané aj porušenie zákona o ochrane nefajčiarov, konkrétne sa tak stalo v siedmich prípadoch. Podmienky držania psov porušil jeden majiteľ. Na príslušné úrady mestská polícia nahlásila tri staré vozidlá a zaznamenané boli aj poškodené dopravné značky, rovnako tri.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 212 prípadoch a 81 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Františkánskom námestí, odkiaľ evidujeme 55 priestupkov,“ uviedla záverom bratislavská mestská polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk