Polícia sa spojí s Červeným krížom, aby preverili vedomosti vodičov z poskytovania prvej pomoci

Dunajska hradza policia hliadka fb.jpg

Polícia bude spolu s pracovníkmi Červeného kríža v najbližšom čase vykonávať celokrajskú preventívnu kontrolu. 

Každý rok sa bratislavskí policajti v spolupráci s Červeným krížom vydávajú do ulíc, aby preverovali vedomosti vodičov z poskytovania prvej pomoci. Vo štvrtok od 14.00 do 18.00 hod. budú v uliciach miest a obcí preverovať úroveň vedomostí vodičov o poskytnutí prvej pomoci v súvislosti s cestnou premávkou. „Cieľom kontroly je pozitívne ovplyvniť disciplínu účastníkov cestnej premávky, vývoj dopravnej nehodovosti a koordináciu jednotlivých činností dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky,“ dodáva policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Preventívna kontrola bude zameraná na vedomosti vodičov, ale aj na povinnej výbavy najmä obsahu a druhov autolekárničiek. Taktiež môžu u vodičov kontrolovať aj dodržiavanie zákazu šoférovania pod vplyvom alkoholu alebo iných návykových látok, dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi, dodržiavanie rýchlosti jazdy, dodržiavanie zákazu používania telefónov, ako aj dodržiavanie pravidiel cestnej premávky vodičmi.

Policajti budú kontrolovať aj dodržiavanie tých pravidiel cestnej premávky, ktoré sú hlavnými príčinami dopravných nehôd, ako napríklad porušenie základných povinností vodiča, nedovolená rýchlosť jazdy, či nedodržanie bezpečnej vzdialenosti medzi autami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk