Polícia upozorňuje na nebezpečenstvo pred peším pohybom po diaľnici

Ilustracna d2.jpg
Ilustračná foto: SITA/KR PZ Bratislava

Ddaľnicu môžu používať len vodiči motorových vozidiel. Iným účastníkom cestnej premávky je používanie diaľnice zakázané.

Policajti diaľničného oddelenia PZ Malacky v stredu v čase o 03. hodine v rámci hliadkovej služby zaregistrovali na diaľnici D2 v smere do Českej republiky neoznačené odstavené vozidlo značky Alfa Romeo na krajnici. Po približne 5 km ich ďalšej jazdy spozorovali aj posádku tohto vozidla, ktorá sa pešo vybrala pre chýbajúce pohonné hmoty. Chodci sa po diaľnici pohybovali bez akýchkoľvek reflexných prvkov a spozorovať ich bolo možné na poslednú chvíľu. Za pohyb po diaľnici bola trom chodcom z Českej republiky udelená bloková pokuta vo výške 50 eur.

Pohyb chodcov po diaľnici môže mať tragické následky

Takmer pred týždňom (dňa 4. októbra) prišiel na diaľnici D2 o život 43-ročný chodec, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou vstúpil na vozovku v čase, keď týmto úsekom prechádzalo nákladné motorové vozidlo.

Dňa 23. septembra sa tragicky skončil aj pohyb chodca prechádzajúcom po diaľnici D1 od Senca v smere do Bratislavy.

Ťažké zranenia utrpela dňa 6. septembra 31-ročná chodkyňa pri dopravnej nehode na diaľnici D2. Chodkyňa sa pohybovala po diaľnici v okolí tunela Sitina, pričom vošla do jazdnej dráhy prechádzajúceho ťahača s návesom.

Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave pripomína, že ak sa dostanete do situácie, v ktorej na diaľnici potrebujete pomoc, napríklad, ak sa Vám minú pohonné hmoty, dostanete defekt, prípadne sa Vám pokazí vozidlo, môžete kontaktovať políciu, alebo službu Národnej diaľničnej spoločnosti – Diaľničnú patrolu, ktorá zabezpečí označenie vozidla a poskytne bezplatnú pomoc.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk