Polícia upozorňuje vodičov: Bratislavu čakajú vo štvrtok rozsiahle dopravné obmedzenia

hrad-bratislava-dunaj-most-doprava-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Polícia varuje vodičov na rozsiahle dopravné obmedzenia, s ktorými bude potrebné počítať v súvislosti so zahraničnou návštevou dňa 7. februára.

V súvislosti s návštevou nemeckej delegácie by mali účastníci cestnej premávky počítať s viacerými dopravnými obmedzeniami. Zvýšenú pozornosť by mali venovať najmä v širšom centre a na hlavných príjazdových cestách do Bratislavy.

Dopravné obmedzenia budú dňa 7. februára prebiehať nasledovne:

  • v čase od 10.30 hod. dôjde k obmedzeniu v premávke pri presune delegácie z Bratislavského letiska. Dôjde k uzatvoreniu diaľničného obchvatu D1 a to v úseku od Zlatých pieskov po Most SNP, ďalej Einsteinova ul., Staromestská ul. a Hodžovo nám., pričom tieto obmedzenia budú trvať približne do 11.30 hod.,
  • v čase približne od 11.45 do 12.00 hod. bude uzatvorené Hodžovo nám. a Palisády v oboch smeroch v úseku po Bratislavský hrad,
  • v čase asi od 13.45 do 14.15 hod. budú opäť uzatvorené Palisády, Hodžovo nám. Suché mýto, nám. SNP, Špitálska ul., Štúrova ul. a Jesenského ul.,
  • v čase približne od 14.45 do 16.00 hod. budú uzatvorené nasledovné ulice a cestné komunikácie: Uršulínska ulica, nám. SNP, Suché mýto, Hodžovo nám., Staromestská ul., Most SNP, Einsteinova ul. a diaľničný obchvat v smere na Trnavu.

Vodičov, ktorí plánujú na príchod do Bratislavy využiť diaľnicu D1 polícia žiada, aby tak spravili v čase najneskôr približne do 10.00 hod., následne vodičom odporúča využitie diaľnice v čase po 12.00 hod. V popoludňajších hodinách žiada polícia vodičov, ktorí budú chcieť na opustenie Bratislavy využiť diaľnicu D1, aby tak spravili v čase najneskôr do 14.45 hod., následne vodičom odporúča využitie diaľnice v čase po 16.00 hod.

Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave účastníkov cestnej premávky žiada, aby pri prejazde uvedenými úsekmi zvýšili pozornosť a riadili sa pokynmi polície. V prípade ak je to možné, polícia vodičov žiada, aby sa uvedeným úsekom vyhli a na prejazd využili alternatívnu trasu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk