Polícia varuje vodičov pred únavou a nepozornosťou. Spomínané dva faktory mali vplyv aj na tieto dopravné nehody

Dopravna nehoda malacky stupava bratislava dve nehody na dialnici hasici 2.jpg
Ilustračná foto: HaZZ Bratislava

Nepozornosť, únava aj stres sa prejavuje na pozornosti vodičov. Hlavne pred sviatkami na vodičov vplýva stres a tlak. Polícia však apeluje, aby boli šoféri aj v najbližších dňoch ostražití a opatrní.

V utorok 16. apríla krátko pred 13.45 hod. došlo na diaľnici D2 v smere do Českej republiky k dopravnej nehode. Pravdepodobné je, že vodič dodávky značky Citroën Jumper dostal mikrospánok a následkom toho spôsobil dopravnú nehodu. Vodič dodávky narazil do nákladného auta Man s návesom, ktoré šlo pred ním. Vodič dodávky bol podľa slov polície so zraneniami prevezený na ošetrenie do jednej z bratislavských nemocníc.

Aj príčinou stredajšej dopravnej nehody bola nepozornosť vodičky za volantom. Tá šoférovala auto značky VW Turan, avšak riadeniu nevenovala dostatočnú pozornosť a narazila do služobného policajného auta značky Kia Ceed pred ňou, ktoré následne narazilo do auta značky Opel Antara.

Pri dopravnej nehode sa zranili 4 osoby, z toho 2 policajti a 2 deti v aute nepozornej vodičky. Všetkých zranených previezli záchranári do jednej z bratislavských nemocníc. K dopravnej nehode došlo v stredu 17. apríla krátko pred 7.45 hod. na ceste z centra mesta smerom do Devínskej Novej Vsi.

Polícia preto opätovne apeluje na vodičov, aby boli pri šoférovaní pozorní a sústredili sa na dianie v cestnej premávke. „Aj malá nepozornosť môže spôsobiť dopravnú nehodu, ktorá môže mať nezvratné následky, preto sa správajte na cestách zodpovedne, tolerantne, predvídavo a dodržiavajte pravidlá cestnej premávky, aby ste sa do cieľa svojej cesty dostali bezpečne,“ pripomína policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk