Polícia vás môže zastaviť aj za pomalú jazdu, vodič šiel pomaly a napokon ešte aj nafúkal

Policia alkohol za volantom.jpg
Foto: Polícia SR - Bratislavský kraj - koláž BratislavaDen.sk

Vodič jazdil po diaľnici D4/R7 pomaly, mal problém udržať sa v pruhu a napokon uňho zistili požitie alkoholu.

V pondelok 22. januára mali diaľniční policajti z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave plné ruky práce s poriadne nezodpovedným vodičom. Za volant si totiž sadol 28-ročný vodič pod vplyvom alkoholu.

Pozornosť diaľničnej hliadky si vyslúžil veľmi pomalou jazdou na diaľnici D4/R7 smer Dunajská Streda a okrem toho si evidentne neuvedomoval šírku jazdného pruhu. Po zastavení a kontrole bol vodič vozidla zn. Mazda podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,18 mg/l, čo zodpovedá 2,46 promile alkoholu v krvi.

Hneď na mieste bol vodič obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Tam bol umiestnený do cely policajného zaistenia a povereným príslušníkom PZ bolo začaté trestné stíhanie. Šofér je momentálne stíhaný ako obvinený z úmyselného prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Policajný zbor apeluje na vodičov, aby boli vodiči zodpovední voči sebe aj ďalším účastníkom cestnej premávky. Vyzýva ich, aby alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy nepožívali za žiadnych okolností. Takéto nezodpovedné správanie môže vážne ohroziť nielen ich vlastnú bezpečnosť, ale aj bezpečnosť ostatných na cestách.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk