Policia vyšetruje nočné vlámania do áut vo viacerých mestských častiach

Kradez auta
Foto: ilustračné, GettyImages

V oboch prípadoch neznámy páchateľ rozbil na autách sklenenú výplň a odcudzil si z nich hodnotné veci.

Bratislavská polícia objasňuje prípady vlámaním do zaparkovaných áut, ktoré sa stali v uplynulých dňoch.

Vo štvrtok 16. júla v noci sa neznámy páchateľ vlámal do Škody Octavia na Vajnorskej ulici. Ako informovala bratislavská krajská polícia, zlodej na zaparkovanom vozidle rozbil zadné okno a ukradol z neho značkové oblečenie hodinky a osobné veci.

Vajnorská ulica
Foto: ilustračné, maps.google.com

Škody presiahli 2 600 eur. V tejto veci policajti tretieho bratislavského okresu vedú trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže vlámaním.

Ďalšiu Octaviu vykradli na Beňadickej ulici v Petržalke. Aj v tomto prípade zlodej rozbil okno nezmámym predmetom na zadných dverách auta a zobral dve detské autosedačky, rôzne doklady a poškodil interiér.

Benadicka ulica v Petržalke
Foto: ilustračné, maps.google.com

Uvedeným konaním tak spôsobil poškodenému škodu vo výške 1000 eur. V tejto veci policajti piateho bratislavského okresu vedú trestné stíhanie vo veci prečinu krádežu vlámaním s prečinom poškodzovania cudzej veci.

Obidva prípady policajti vyšetrujú. Vodičom zároveň pripomínajú, aby si v aute nenechávali cenné veci. “Všetky voľne a viditeľne ponechané veci v motorovom vozidle sú lákadlom pre zlodejov. V aute by nemal zostávať ani technický preukaz či iné doklady,” upozornili policajti. V prípade vlámania treba ihneď kontaktovať políciu na bezplatnom telefónnom čísle 158.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk