Polícia zadržala osobu, na ktorú bol vydaný Európsky zatýkací rozkaz

Titulna fotka 1.jpg
KR PZ Bratislava

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave zaznamenali za posledné obdobie zvýšený počet krádeží motorových vozidiel zn. Toyota typu SUV, ku ktorým dochádzalo na území Bratislavského kraja.

Policajti ihneď prijali opatrenia na zamedzenie krádeží týchto vozidiel a odhalenie ich páchateľov. Okrem hliadkovej služby a operatívnej činnosti boli vykonávané viaceré policajné akcie zamerané práve na krádež tohto typu osobného vozidla. Od septembra organizuje kriminálna polícia na základe aktuálnych operatívnych informácií v súčinnosti s poriadkovými útvarmi aj dopravnou políciou policajné akcie, ktoré sú zamerané na kontrolu vozidiel typu Toyota a ich osádku.

Takáto policajná akcia prebiehala aj v pondelok 15. októbra vo večerných a nočných hodinách vo štvrtom bratislavskom okrese. Počas akcie bol za použitia donucovacích prostriedkov – jedného varovného výstrelu do vzduchu zadržaný muž z Litvy, na ktorého bol vydaný Európsky zatýkací rozkaz. Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie bol 30-ročný Litovčan obvinený zo zločinu krádeže a umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Policajti krátko pred 2.00 hod. spozorovali na Lamačskej ceste vozidlo značky Toyota RAV 4, na ktoré bola policajná akcia zameraná, a ktoré malo zároveň v nočných hodinách iba denné svietenie. Z uvedeného dôvodu sa rozhodli vodiča tohto vozidla predpísaným spôsobom zastaviť a podrobiť kontrole. Vodič však na výzvy policajtov nereagoval a v jazde s vozidlom pokračoval.

Na Mokrohájskej ulici z idúceho vozidla vystúpil a s podozrivým predmetom v ruke sa dal na útek. Policajti z obavy, že je muž ozbrojený použili jeden varovný výstrel do vzduchu. Jeden z policajtov zároveň pohotovo stočil volant na stále idúcej Toyote a zatiahol ručnú brzdu. Jeho rýchla reakcia tak zabránila stretu so zaparkovanými vozidlami. Po pár metroch policajti muža za použitia donucovacích prostriedkov zadržali a eskortovali na príslušné policajné oddelenie.

Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave bude v opatreniach zameraných na zamedzenie krádeží motorových vozidiel na území Bratislavského kraja podľa aktuálnej operatívnej situácie pokračovať.

001 3.jpg
KR PZ Bratislava
002 4.jpg
KR PZ Bratislava
003 2.jpg
KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk