Polícia zadržala v historickom centre Bratislavy dve občianky Bulharska

Thief picking the wallet from the bag of a careless girl
ilustračná foto: gettyimages

Až dvojročný pobyt za mrežami hrozí v prípade preukázania viny dvom občiankam Bulharska, ktoré v krátkom čase od nahlásenia skutku v priebehu utorka 9. októbra zadržala na Hlavnom námestí v Bratislave hliadka Policajného zboru.

Podľa doterajších informácií mali v čase krátko pred 12.15 hod. odcudziť v podchode do Starej radnice na Hlavnom námestí poškodenej žene, bez použitia násilia z ruksaku, ktorý mala poškodená pri sebe dámsku peňaženku. Touto krádežou bola poškodenej spôsobená krádežou finančnej hotovosti a platobných kariet škoda vo výške približne 1 610 eur.

Po obmedzení na osobnej slobode hliadkou PZ boli obe ženy eskortované na príslušné policajné oddelenie za účelom vykonania potrebných úkonov. V tejto súvislosti bolo povereným príslušníkom Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I vznesené obvinenie z trestného činu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva 22-ročnej Marinele A. V. a 27-ročnej Elene I. K. obom občiankam Bulharskej republiky. Ženy boli následne umiestnené v cele policajného zaistenia. Vec sa realizuje v takzvanom super rýchlom konaní.

Aj v nadväznosti na uvedený prípad polícia podotýka, že pri každom páchaní protiprávneho konania je rýchla a bezodkladná reakcia občanov pre políciu veľkým prínosom, nakoľko pravdepodobnosť zadržania páchateľa a objasnenia skutku je ďaleko vyššia, ako v prípadoch, keď sa skutky oznamujú s väčším časovým odstupom po čine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk