Polícia zajtra vyrazí na cesty. V týchto časoch a na týchto miestach bude kontrolovať

policajná kontrola, Triblavina, D1
ilustračné: SITA

Zajtra vykoná polícia na území bratislavského kraja dve osobitné kontroly a zameria sa aj na kontrolu vozidiel vykonávajúcich prepravu zvierat alebo potravín.

V čase od 7. do 13. hodiny sa uskutoční kontrola orientovaná na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidla, ktorých porušenie polícia dokumentuje a rieši s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti držiteľa vozidla. V rámci kontroly policajti nemusia vodičov pri porušení zákona o cestnej premávke zastaviť a vyriešiť správny delikt priamo na mieste, ale rozhodnutie o uložení pokuty zašlú držiteľovi vozidla poštou.

V čase od 10.30 do 13.00 hod. sa bude na 18,1 km diaľnice D1 v smere do Bratislavy (odpočívadlo Triblavina) konať osobitná kontrola, ktorá bude zameraná na dodržiavanie vybraných pravidiel cestnej premávky, meranie hmotnosti, nápravových tlakov a rozmerov vozidla, dodržiavanie sociálnej legislatívy, technických predpisov, technického stavu vozidiel a stavu pneumatík, povinnosti vodiča a prevádzkovateľa vozidla.

V čase od 8. do 12. hodiny budú policajti kontrolovať vozidlá, ktoré prepravujú zvieratá alebo potraviny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk