Polícia zverejnila výsledky Rýchlostného maratónu. Pozrite sa, na ktorom mieste skončil Bratislavský kraj

polícia, kontrola
ilustračné: SITA Dopravná polícia počas dopravno-preventívnej akcie Rýchlostný maratón, ktorá sa koná v 22 európskych štátoch združených v Medzinárodnej stavovskej organizácii TISPOL. Bratislava, 16. apríl 2015. Foto: SITA/ Robert Tappert

Nedávno sme vás informovali o Rýchlostnom maratóne. Išlo o dopravno-preventívnu akciu, pri ktorej polícia monitorovala úseky navrhnuté priamo obyvateľmi. Počas 24 hodín sa 16. a 17. apríla 2015 zameriavali policajti najmä na dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti.

Podľa výsledkov, ktoré zverejnilo Prezídium PZ SR, najviac nezodpovedných vodičov bolo v Bratislavskom kraji (393). O niečo menej (370) ich evidoval Žilinský kraj. Trojku uzatvárajú vodiči Nitrianskeho kraja, 255 z nich prekročilo povolenú rýchlosť.

V Bratislavskom kraji dohliadalo na šoférov 72 policajtov. Na mieste udelili pokutu za prekročenie dovolenej rýchlosti 266 vodičom. Nezodpovední šoféri sa vyskytovali v obci i mimo nej. Mimo obce porušilo rýchlosť 7 vodičov, v obci až 349. Na diaľnici či rýchlostných cestách sa podľa zverejnených výsledkov vyskytlo 37 porušení. Okrem vodičov osobných motorových vozidiel si policajti posvietili aj na motocyklistov, dvaja z nich prekročili povolenú rýchlosť.

Zaevidované boli aj iné priestupky, ako telefonovanie za volantom či nezapnutý bezpečnostný pás. Takýchto priestupkov bolo v Bratislavskom kraji 33. Podľa štatistických ukazovateľov je prekročenie dovolenej rýchlosti druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd. Nedodržanie rýchlosti je zároveň hlavnou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd. Hlavným cieľom akcie bolo upozorniť šoférov na fakt, že bezpečnosť dopravy je najmä v rukách účastníkov cestnej premávky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk