Polícií sa na základe dlhodobého vyšetrovania podarilo vypátrať ekonomickú trestnú činnosť na úseku nekalej likvidácie spoločnosti

Právnik, legálny, dokumenty
ilustračné: pixabay.com

Polícia zadržala 5 osôb podozrivých z nekalej likvidácie spoločností s využitím takzvaného „bieleho koňa“.

Takáto činnosť je považovaná za jeden z negatívnych protispoločenských fenoménov, ktoré hrubým spôsobom poškodzujú pravidlá zdravého ekonomického prostredia krajiny. V rámci vyšetrovania tejto trestnej činnosti vykonali policajti rozsiahle procesné úkony na rôznych miestach Bratislavy.

Počas tejto činnosti polícia zadržala 5 podozrivých osôb. Z nich vyšetrovateľ vzniesol obvinenie voči 3 Bratislavčanom, a to 29-ročnému Martinovi D., 29-ročnému Danovi V. a 57-ročnému Viliamovi A., zo zločinu skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie formou spolupáchateľstva. V prípade preukázania viny hrozí obvineným 3 až 8 rožný pobyt za mrežami.

Podľa doterajšieho vyšetrovania mali podľa slov policajnej hovorkyne Lucie Mihalíkovej obvinení približne v mesiacoch od júla 2018 do súčasnosti, dlhodobo a vedome za účelom získania finančného prospechu, vykonávať nelegálnu činnosť. Prostredníctvom vopred pripravených a organizovaných činností mali prevádzať funkčné spoločnosti do neaktívneho stavu, s využitím takzvaného bieleho koňa.

Pred príslušnými úradmi tak mali navodiť dojem, že ide o legitímny proces smerujúci k ukončeniu činnosti spoločností likvidáciou, s možnosťou prípadného uspokojenia veriteľov spoločnosti, najmä správcov dane, prípadne sociálnej a zdravotných poisťovní. Takýmto konaním mali previesť na jedného tzv. „bieleho koňa“ viac ako 200 spoločností,“ objasňuje policajná hovorkyňa. V rámci ponuky právnej služby na trhu mali obvinení deklarovať, že nejde o „nekalú likvidáciu“ spoločností a celý proces je plne legitímny a zákonný.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk