Poliklinika Bezručova rozšíri svoje služby a pribudne aj bezbariérový prístup

B0.jpg
Foto: Poliklinika Bezručova

Keď sa minulý rok otvorili brány zrekonštruovanej polikliniky v krásnej historickej budove na Bezručovej ulici, potešil sa nejeden obyvateľ Starého mesta či Bratislavy. Moderné medicínske centrum za krátky čas navštívili tisícky pacientov a už sa avizuje jeho rozširovanie o ďalšie priestory a pracoviská. Priorita zostáva rovnaká. Nájsť na jednom mieste všetko potrebné, a to v najvyššej kvalite.

„Poliklinika Bezručova ma za sebou úspešný štart, keď v nej rok a pol od jej otvorenia pôsobí už 28 lekárov v 16 špecializáciách a spolu sa staráme o takmer 20 tisíc dispenzarizovaných a kapitovaných pacientov. Jej status je navyše legendárny, skoro každý Bratislavčan s ňou má nejakú spomienku. Buď sa tu narodil, vybrali mu tu mandle, alebo tu jednoducho chodil k lekárovi,“ hovorí prof. MUDr. Tibor Hlavatý, PhD., medicínsky riaditeľ Polikliniky Bezručova.

Profesor hlavaty.jpg
prof. MUDr. Tibor Hlavatý, PhD., medicínsky riaditeľ Polikliniky Bezručova. Foto: Poliklinika Bezručova

Spokojnosť vybavených pacientov, či tisícok ďalších, ktorí polikliniku navštívili kvôli konzultácii, potvrdzujú vysoké recenzné hodnotenia. Aj to bol jeden z motorov pre ďalšie plánovanie jej rozvoja. Po novom by sa pacienti mali do budovy dostať jednoduchšie a nájsť by tu mali aj dôležité zobrazovacie služby. Odstránenie bariér pri vstupe na polikliniku má v prvom rade pomôcť osobám s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie vo verejných priestoroch, ale jednoduchší prístup ocenia pacienti napríklad aj pri nepriazni počasia.

B1.jpg
Foto: Poliklinika Bezručova
B2.jpg
Foto: Poliklinika Bezručova

„Poliklinika budúci rok plánuje ďalšie investície, a to predovšetkým do vybudovania bezbariérového prístupu. Aj keď nie je vlastníkom budovy, sme tu v nájme, pokúšame sa prispieť k riešeniu dlhodobého problému a vybudovať v budove bezbariérový prístup. Svoje služby okrem toho rozšírime aj o Diagnostické centrum a nové operačné sály pre jednodňovú chirurgiu. Diagnostické centrum by tak doplnilo veľmi potrebné zobrazovacie služby pre našich pacientov, ako je röntgenová diagnostika, mamografia a ďalšie zobrazovacie metódy. Pacienti tak nájdu na jednom mieste všetky potrebné zdravotné služby v najvyššom štandarde,“ dodáva profesor Hlavatý.

B3.jpg
Foto: Poliklinika Bezručova
B4.jpg
Foto: Poliklinika Bezručova

Výhodou je najmä to, že pacient ráno príde, je zoperovaný, odsledovaný a nemusí tráviť v nemocnici viacero dní. Je to kombinácia súčasného trendu spolu so zmenami operačných postupov. Preferuje sa minimálna invazívna chirurgia, nakoľko veľa operácií je komfortnejšie vykonať v lokálnej anestézii a ponúka tiež lepšie zotavenie. „Chceme sa pridať k tomuto trendu a ponúknuť našim pacientom to najlepšie zo súčasných medicínskych možností,“ uzatvára profesor Hlavatý.

B5.jpg
Foto: Poliklinika Bezručova

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk