Poliklinika Karlova Ves má novú pľúcnu ambulanciu, k dispozícií sú aj ďalší lekári

Plucna ambulancia kraj.jpg

Do ambulancie sa bude dať objednať cez objednávkový systém, ktorý bude bezplatný.

Poliklinika Karlova Ves rozširuje portfólio ambulancií o novú pneumologickú ambulanciu. Ako informuje hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman, pacienti ju nájdu na prvom poschodí od novembra.

Finančne ju bude dotovať BSK, ktorý má polikliniku v pôsobnosti. „Pri globálnej pandémii a ochorení COVID-19 stúpol dopyt po pľúcnych ambulanciách o 50 percent. Preto župa zareagovala na tento zvýšený dopyt a získala do tohto zdravotníckeho zariadenia pľúcnu doktorku,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Poliklinika Karlova Ves

V Poliklinike Karlova Ves sú k dispozícii tiež praktickí lekári pre dospelých, aj pre deti a dorast, ale aj zubári, gynekológovia a špecialisti.

Rozhodli sme sa pneumologickú ambulanciu otvoriť v našej poliklinike, pretože tu máme prístup k RTG pracovisku, čo je dôležitá vyšetrovacia metóda v pľúcnom lekárstve. Reálne bude otvorená od novembra, keď sa podarí dotiahnuť všetky administratívne veci so zdravotnými poisťovňami,“ doplnil lekár BSK a riaditeľ odboru zdravotníctva BSK Tomáš Szalay.

Objednávkový systém

Do ambulancie sa bude dať objednať cez objednávkový systém, ktorý bude bezplatný. Podľa lekárky pneumologickej ambulancie Kataríny Bánskej stúpa počet pacientov s dlhodobými respiračnými komplikáciami po prekonaní COVID-19 a tlak na pneumológov narastá.

V Karlovej Vsi je dlhodobý nedostatok pneumológov,“ poznamenala s tým, že narastá aj počet pacientov s chronickými obštrukčnými chorobami pľúc.

Netreba podceňovať ani aktuálnu migračnú situáciu, pretože v blízkej budúcnosti môžeme čeliť aj nárastu TBC a takýchto ambulancií bude treba viac,“ doplnila.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk