V politike na mňa nikdy nebol taký nátlak ako teraz, tvrdí Farkašovská

Ľudmila Farkašovská
ilustračné: SITA

Bratislavskí mestskí poslanci budú na štvrtkovom zasadnutí zastupiteľstva po mesiaci opäť rokovať o zákaze hazardu v hlavnom meste. Primátor Ivo Nesrovnal predloží poslancom pôvodný návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o zrušení všetkých herní v meste. Niektorým poslancom sa to však nepáči a tvrdia, že chcú hazard len regulovať.

Ako na pondelňajšom brífingu poslaneckého Klubu pre Bratislavu povedala námestníčka primátora Bratislavy a zároveň mestská poslankyňa Ľudmila Farkašovská, ktorá za zrušenie hazardu v meste vo februári nehlasovala, za roky svojej práce v komunálnej politike na ňu nikdy nikto nevyvíjal taký nátlak ako teraz.

Poslankyňa ďalej spomenula aj to, že v pondelok sa s ďalším bratislavským námestníkom Milanom Černým stretli s Nesrovnalom. „Pán primátor sa vyjadril v tom zmysle, že ak návrh VZN neprejde, tak sa budeme musieť rozprávať o tom, či nebudeme namiesto viceprimátorov iba poslancami,“ poznamenala s tým, že o tejto téme sa s primátorom opakovane rozprávali. „Pri jeho náznakoch o mojom odstúpení som sa pýtala, že prečo. Za môj slobodne prejavený názor v demokratickej spoločnosti?“ reagovala Farkašovská.

„Rozumiem, že pán primátor robí všetko pre to, aby to VZN prešlo tak, ako si to on predstavuje, teda totálny zákaz. Ale, je toto dobrá cesta?“ pokračovala námestníčka. Novinárom však koncom februára tvrdila, že pred februárovým hlasovaním na ňu nikto netlačil, ani aby hlasovala alebo nehlasovala, ani na to, aby nejako hlasovala. „Samozrejme, ak nepočítam e-maily, ktoré som dostávala,“ vyhlásila. „Som za prísnu reguláciu hazardu, vysvetlila som to tak aj pánovi primátorovi, rovnako ako aj to, prečo som nehlasovala,“ dodala členka Klubu pre Bratislavu vo februári.

Hovorkyňa primátora hlavného mesta SR Bratislavy Zuzana Onufer na vyhlásenie Farkašovskej reagovala, že bratislavský magistrát takéto vyjadrenia odmieta. „Poslanci hlasujú podľa svojho vedomia a svedomia. Podobné vyjadrenia svedčia o stúpajúcej nervozite niektorých poslancov pred hlasovaním,“ dodala.

Zastupiteľstvo bude o hazarde hovoriť na rokovaní, ktoré sa začína vo štvrtok 30. marca o 8.30 hod. v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk