Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Ďalšie polopodzemné kontajnery
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
21. februára 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Polopodzemné kontajnery už môžu využívať aj obyvatelia Družicovej ulice v Ružinove

Ďalšie polopodzemné kontajnery v hlavnom meste pribudli v Ružinove. Po Starom Meste, Vrakuni a Petržalke tak môžu polopodzemné kontajnery využívať aj Ružinovčania. Nové stanovište s piatimi nádobami na Družicovej ulici v stredu uviedol do používania primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Najväčšou výhodou je estetický vzhľad stojiska. Kontajnery osadila mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO).

Dva ružinovské kontajnery sú na zmesový komunálny odpad, zvyšné sú na triedený odpad papier, plasty a sklo. Kontajnery na zmesový odpad, papier a plasty majú objem päť metrov kubických, kontajner na sklo má objem tri metre kubické. Polopodzemný kontajner tvorí zberné vrece, ktoré je v hĺbke približne 1,5 metra, telo šachty, plášť, oceľová konštrukcia s okom na vývoz, hlavné veko a veko plniaceho otvoru. Jeden polopodzemný kontajner s objemom päť metrov kubických nahradí šesť 1 100 litrových kontajnerov a 55 kusov 120 litrových kontajnerov.

Celkové náklady na jedno kontajnerové stanovište sú približne 20-tisíc eur. Táto čiastka zahŕňa vypracovanie projektu, dodanie a montáž kontajnerov, projektovú dokumentáciu, inžiniersku činnosť, stavebné práce, dodanie a montáž monitorovacieho zariadenia na kontrolu naplnenia kontajnerov.

Nádoby vyprázdňujú zo spodnej časti zberového vreca, a tak otvor na hádzanie odpadu ostáva čistý. Manipulácia s kontajnerom pri vývoze je podľa spoločnosti OLO jednoduchá, čistá, hĺbka kontajnera znemožňuje ďalšie vyberanie jeho obsahu, čo bráni znečisťovaniu okolia. Konštrukcia kontajnerov tiež bráni prístupu zvierat a hmyzu k odpadu. Okrem ružinovskej Družicovej ulice sú stanovištia polopodzemných kontajnerov v lokalite Žižkova – Zuckermandel v Starom Meste i na Stavbárskej ulici v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa. Začiatkom februára tiež pre ľudí sprístupnili kontajnery na Budatínskej 17 v Petržalke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X