Poľovníci odlovili veľkého diviaka, ktorý trápil obyvateľov v Karlovej Vsi. Zvieratá sa stále pohybujú po uliciach v stádach

Diviaky v Karlovej Vsi
Foto: Facebook/ Karlova Ves / Dlhé Diely = naša srdcovka, Timotej Siberský, PS Devínska Kobyla - oficiálna stránka poľovníckej spoločnosti - koláž Bratislavadeň

Mestská časť upozorňuje, že diviaky sa zdržiavajú aj na súkromných, neudržiavaných pozemkoch a vyzýva majiteľov, aby ich vyčistili.

Karlova Ves je jednou z mestských častí, ktorú trápi najviac diviakov. Zostupujú z lesov a hľadajú v uliciach potravu. Rokmi sú diviaky čoraz menej plaché a zvykajú si nielen na pohyb ľudí, ale aj hluk áut a sídlisk.

Poľovníci z Devínskej Kobyly na sociálnej sieti informovali, že vo štvrtok 11. augusta sa im podarilo odstreliť jedného veľkého diviaka. Trápil obyvateľov Veternicovej ulice na Dlhých Dieloch.

Diviaky v Karlovej Vsi
Diviak z Veternicovej ulice. Foto: PS Devínska Kobyla - oficiálna stránka poľovníckej spoločnosti

Jeden odlovený diviak však nezabráni tomu, aby sa takmer každý večer vracali do ulíc celé stáda. Obyvatelia často zverejňujú na internete fotografie a videá s popisom lokality, kde videli diviakov. Najnovšie ich videl pán Timotej na Harmincovej ulici v Dúbravke.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Diviaky sa zdržiavajú taktiež na súkromných, neudržiavaných pozemkoch. Karlova Ves žiada majiteľov pozemkov, aby si ich čo najskôr vyčistili. Ľudia hlásia výskyt diviakov najviac zo Starých gruntov, Hlaváčikovej, Veternicovej ulice a Hany Meličkovej.

„Okresný úrad, pozemkový a lesný odbor, zároveň vydal verejnú vyhlášku o mimoriadnom povolení lovu aj na nepoľovnej ploche v katastri Karlovej Vsi. Povolenie k mimoriadnemu lovu dostali Poľovnícka spoločnosť Devínska Kobyla a mestská príspevková organizácia Mestské lesy,“ doplnila samospráva.

Videli ste niekde stáda diviakov? Nahláste ich výskyt prostredníctvom emailu sekretariat-ur@svps.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk