Poľský inštitút vystavuje unikátnu čipku

Koniakowska čipka

Unikátnu čipku zapísanú do Guinessovej knihy rekordov možno až do piatka vidieť v sídle Poľského inštitútu na Námestí SNP 27 v Bratislave.

Koniakowská čipka predstavená v Bratislave je najväčšia a jedinečná čipka na svete, informoval Martin Múranica z programového oddelenia Poľského inštitútu. Čipka má priemer päť metrov, jej autorky na ňu použili 50 kilometrov bavlnených nití a viac ako 8 000 motívov a na čipke pracovali vyše pol roka.

V Poľskom inštitúte je pre verejnosť ku krátkej výstave unikátnej čipky pripravený aj sprievodný program. Dnes a vo štvrtok sa od 9. do 17. hodiny a v piatok od 9. do 15. hodiny dá na výstave zapojiť do háčkovacieho workshopu.

Ako na svojom webe informuje spoluorganizátor výstavy, Ústredie ľudovej umeleckej výroby, „čipka z Koniakowa, malej beskydskej dedinky na juhu Poľska, je vo svete jedinečná. Špecifikom čipky je využitie veľkého počtu rastlinných motívov“.

Výstava je pripravená v rámci projektu Lacy Visegrad, ktorý realizuje Stredisko kultúry v Istebnej a podporil ho Medzinárodný vyšehradský fond.

Podrobnosti o programe v Poľskom inštitúte možno nájsť na jeho webstránke – http://www.polinst.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk