Polyfunkčný dom Sasinkova je hotový, priniesol nové byty aj služby

Sasinkova
zdroj: www.yimba.sk

Polyfunkčný dom, ktorý vyrástol na Sasinkovej v Bratislave, je dokončený. Projekt priniesol do lokality neďaleko Medickej záhrady nové bývanie aj služby.

Polyfunkčný dom Sasinkova bol postavený na pozemku, ktorý zíval dlhodobo prázdnotou, nachádza sa v tesnej blízkosti s budovou Okresného riaditeľstva Policajného zboru. Ako sa píše na webe yimba.sk, pôvodne tu bola zástavba, koniec domoradia však bol asanovaný v súvislosti s výstavbou objektu pre policajtov.

Nový dom pozostáva z piatich nadzemných podlaží, pričom jeho dominujúcou funkciou je bývanie. Vzniklo tu deväť bytov, z ktorých je šesť dvojizbových a tri sú štvorizbové. Nachádza sa tu aj strešný ateliér a obchodné priestory, ktoré sú situované na prízemí objektu.

„Architektúra budovy je triezva a jednoduchá, hoci architekti z kancelárie AVK Architects si dovolili zdôrazniť nárožie objektu jednak optickým vyvýšením budovy v podobe vysunutej časti ateliéru, za ktorou podlažie ustupuje, ako aj konštrukčným riešením vchodu, ktorý je pôdorysne ustúpený, čím vzniká väčší nástupný priestor. Nachádza sa tu aj vjazd do podzemnej garáže, kde je 18 parkovacích miest. Dá sa povedať, že pozemok bol maximálne zužitkovaný,“ píše Adrian Gubčo na webe yimba.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk