Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Polyfunkcny komplex.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.enviroportal.sk

Polyfunkčný komplex Portum chcú postaviť na Landererovej ulici

Navrhovateľ  TK Estate, s. r. o., predložil zámer „Polyfunkčný komplex PORTUM, Bratislava” na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Do zámeru môže verejnosť nahliadnuť od 3. do 24. novembra na prízemí bratislavského magistrátu alebo v elektronickej podobe na stránke enviroportal.sk. Svoje písomné stanovisko môže doručiť  Ministerstvu životného prostredia SR, odbor posudzovania vplyvov na životné prostredie, Nám. Ľudovíta Štúra 1, 812 35 Bratislava  1 do 24.novembra

Polyfunkčný komplex plánuje investor postaviť na Landererovej ulici v Starom Meste. Územie je vymedzené zo severnej strany ulicou Mlynské nivy, z južnej strany ulicou Landererova, z východnej strany ulicou Košická a zo západnej strany ulicou Karadžičova.

Komplex pozostáva podľa návrhu z dvoch výškových polyfunkčných objektov s príslušným zázemím. Vo výškových budovách budú byty a v parteri bude priestor na služby. Podzemné podlažia pod celou plochou polyfunkčného komplexu sú v prevažnej miere určené na parkovanie – kapacita podzemnej garáže je 656 parkovacích miest.

Navrhnutá je výstavba piatich objektov – podzemnej garáže, Polyfunkčného domu Tower 115, Polyfunkčného domu Tower 97, Hotela B a zimnej záhrady, ktoré tvoria z časti blokovú a z časti solitérnu zástavbu prepojenú pešími komunikáciami a vnútroblokovou zeleňou – parkom, vodnou plochou a mestským bulvárom.

Súčasťou navrhovanej činnosti sú pešie trasy a pojazdný chodník na obsluhu obchodných priestorov. Podzemná garáž má dve podzemné podlažia, Polyfunkčný dom Tower 115 má 36 nadzemných podlaží, Polyfunkčný dom Tower 97 má 30 nadzemných podlaží a Hotel B má 6 nadzemných podlaží. Celková podlahová plocha je 54 435 metrov štvorcových. Plocha zelene je 3011,3 metrov štvorcových.

Predpokladaný termín začatia výstavby je 2019, komplex chcú dokončiť v roku 2020.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X