Pomoc pre seniorov. V Rači otvoria denný stacionár

Denný stacionár, Rača
raca.sk

Stacionár, ktorý bude poskytovať ambulantnú formu sociálnej služby – klienti ráno prídu, počas dňa bude pre nich pripravený program a v popoludňajších hodinách odídu domov –, buduje Rača na Plickovej ulici.

Priestory stacionára vznikajú rekonštrukciou budovy bývalých jaslí. Tá je platená z nenávratného finančného príspevku z fondov Európskej únie. Sumu 461-tisíc eur Rača investuje do prerábania vnútorných, ale aj vonkajších priestorov, na sadové a terénne úpravy a na osadenie drobnej architektúry. Práce by mali byť ukončené v júni 2015.

Denný stacionár bude svojim klientom ponúkať služby ako napríklad: pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby, sociálne poradenstvo a rehabilitácia, stravovanie, záujmové činnosti, kvalitné trávenie voľného času, kultúrna činnosť, vzdelávanie, terapie.

Stacionár bude v prevádzke počas pracovných dní od 6.30 hod. do 17. hodiny, bude bezbariérový a určený pre mobilných aj imobilných občanov. O klientov sa bude starať kvalifikovaný odborný personál.

Viac informácií poskytne oddelenie pre sociálne veci, kultúru a šport miestneho úradu v Rači, t. č.: 02/49112447, 02/49112448.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk