Pomôcť planéte a zároveň prispieť na dobrú vec môžete aj prostredníctvom starých mobilných telefónov

Vas_mobil_moze_pomoct_ilu.jpg

Každý starý alebo nepotrebný mobil obsahuje množstvo materiálov vhodných pre ďalšie využitie. Vďaka tomu môžete i vy nepotrebným mobilom darovať nový život. Pomôžete tak planéte a vďaka dlhodobej zbierke aj ďalšej dobrej veci.

V poradí už 18. kampaň na zbieranie mobilov potrvá od 1. októbra do 31. januára budúceho roka. Vrátením svojho starého či nepotrebného mobilu urobíte dobrý skutok hneď dvakrát – pomôžete životnému prostrediu a opäť aj neziskovej organizácii.

Všetko, z čoho sú mobily vyrobené, sa dá recyklovať. Takže to, čo z nepotrebných zariadení takto vyťažíme, už nemusíme ťažiť z prírody. Takže čím viac mobilov sa zrecykluje, tým menej budeme ničiť našu planétu. Operátor Orange už tradične v spolupráci so svojimi partnermi staré zariadenia ekologicky zlikviduje a za každé z nich daruje 50 centov, tentokrát organizácii Svetielko pomoci, ktorej poslaním je poskytovať komplexnú a celoročnú pomoc rodinám s onkologicky chorými detičkami.

Do poslednej zbierky, ktorá prebiehala od júna tohto roka, sa v predajniach operátora zapojilo 5 358 ľudí, ktorí v nich spolu odovzdali 15 810 mobilov. Na Grape festivale návštevníci pridali ďalších 155 kusov zariadení a tak sa podarilo vyzbierať celkovú sumu 7 982,50 eur. Tá bola venovaná v plnej výške organizácii Ekorast, ktorej cieľom je znižovať ekologickú stopu. Ľudia mohli svoje zariadenia vrátiť okrem predajní operátora aj na ďalších miestach. V uplynulých mesiacoch sa mobily zbierali napríklad na akcii KID v Starej tržnici či na letných festivaloch Pohoda, The Legit Blast a Grape festivale, či na koncertoch kapely Trosky či Ľudové mladistvá.

A podobne to bude aj v aktuálnej zbierke. Počas nej môže verejnosť okrem predajní Orange vrátiť svoje staré mobilné kúsky najbližšie aj na festivale obnoviteľnosti Pomalo. Pilotný ročník festivalu sa uskutoční 14. októbra v bratislavskej Starej tržnici a spojí každého, komu záleží na životnom prostredí a šetrnom životnom štýle. Súčasne od 4. septembra prebieha aj motivačná aktivita na slovenských školách, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie žiakov o ekologickej likvidácii nepotrebných mobilov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk