Pomôžte mestu s kontrolou pravidiel regulovaného parkovania v PAAS, mesto ponúka vyše 1000 eurový plat

Kontrola ponuka praca mesto magistrat parkovanie paas.jpg

Kontrolu vykonávajú zamestnanci mestskej organizácie Mestský parkovací systém.

Bratislava hľadá kontrolórov pravidiel regulovaného parkovania v mestskom parkovacom systéme PAAS. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Výška ponúkaného platu je od 950 do 1 050 eur mesačne a termín nástupu od 15. marca až 1. apríla. Kontrolu parkovania v regulovaných zónach PAAS vykonávajú zamestnanci mestskej organizácie Mestský parkovací systém.

Porušenie pravidiel parkovania je riešené formou objektívnej zodpovednosti. To znamená, že kontrolóri zaznamenajú porušenie pravidiel a nafotia dôkazy,“ konštatuje mesto.

Parkovanie bez oprávnenia

Porušenie pravidiel je spracované do rozkazu o uložení pokuty, ktorý je odoslaný držiteľovi vozidla poštou alebo do elektronickej schránky. V rozkaze o uložení pokuty je tiež uvedený odkaz na fotodokumentáciu, ktorú si držiteľ vozidla môže pozrieť online.

Ak je pokuta uhradená do 15 dní, platia sa dve tretiny sumy po 15 dňoch je nutné zaplatiť plnú výšku pokuty,“ ozrejmil magistrát.

Medzi najčastejšie porušenia pravidiel PAAS patrí parkovanie bez oprávnenia (bez zaplatenia hodinovej sadzby, alebo použitia bonusovej alebo návštevníckej karty či parkovanie bez platnej rezidentskej karty) či parkovanie mimo vyznačeného parkovacieho miesta.

V regulovaných zónach je možné parkovať iba na vyznačených parkovacích miestach alebo pásoch,“ vysvetľuje samospráva.

Kontrolóri a parkovací asistenti

Okrem kontrolórov sú v regulovaných zónach aj parkovací asistenti, ktorí vysvetľujú pravidlá parkovania a môžu tiež pomôcť napríklad s platbou parkovného cez mobilné aplikácie, a tiež je možné priamo u nich uhradiť parkovné.

Kontrolórov aj asistentom spoznáte podľa oblečenia s logom PAAS a ak u parkovacieho asistenta uhradíte parkovné, dostanete vždy aj doklad o zaplatení,“ dodáva mesto.

Regulácia parkovania PAAS

Hlavné mesto od 10. januára spustilo reguláciu parkovania PAAS v prvých troch zónach – Dvory 4, Tehelné pole a Krasňany. Ročný poplatok za parkovanie pre rezidenta je 39 eur na jedno vozidlo.

Návštevníci môžu v zóne zaparkovať v spoplatnenom čase len po zaplatení hodinovej sadzby alebo využiť bonusovú či návštevnícku parkovaciu kartu. Od 23. marca začne regulácia parkovania platiť aj v ďalšej zóne Starý Ružinov – východ.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk