Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: pixabay.com
12. augusta 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Ponuky na výstavbu škôlky na Teplickej ulici predložili štyria uchádzači

Všetky štyri ponuky na výstavbu škôlky v Novom Meste prekračujú výšku predpokladanej hodnoty zákazky.

Na výstavbu materskej školy na Teplickej ulici v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto predložili ponuky štyria uchádzači. Vyplýva to z informácií dostupných vo Vestníku Úradu verejného obstarávania. Aj ponuka s najnižšou cenou prekračuje predpokladanú hodnotu zákazky, ktorá je takmer 800-tisíc eur bez DPH (asi 960-tisíc s DPH). Podľa zápisnice z vyhodnotenia predložila ponuku s najnižšou cenou firma SOAR so sídlom v Žiline, a to konkrétne približne jeden milión eur, čo je o 40-tisíc eur viac ako predpokladaná hodnota zákazky.

„Momentálne vyhodnocujeme ponuky, kolegovia z verejného obstarávania na tom pracujú,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca mestskej časti Nové Mesto Marek Tettinger. Výstavbu škôlky chcú financovať z vlastných zdrojov a z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Podľa najnižšej ceny je druhou v poradí ponuka od firmy Stavizol so sídlom v Žiline, ktorá by škôlku postavila za takmer 1,2 mil. eura s DPH. Na treťom mieste je firma HANT BA so sídlom v Považskej Bystrici, tá by práce zrealizovala za 1,24 mil. eura s DPH. Najvyššiu cenu stanovila firma PS Stavby so sídlom v Bratislave, a to vo výške 1,35 mil. eura s DPH.

Dvojpodlažná materská škôlka s bezbariérovým prístupom

Nová materská škola na Teplickej bude môcť prijať do štyroch tried celkovo 100 detí. Podľa projektovej dokumentácie to má byť dvojpodlažná budova s bezbariérovým prístupom na oboch podlažiach. Na poschodie sa pohybovo postihnuté deti dostanú pomocou schodolezu.

Na prvom podlaží sa má nachádzať vstup, šatne na prezlečenie a dve triedy. Súčasťou budovy bude aj jedáleň s kapacitou 50 detí, kde sa budú škôlkari stravovať v dvoch skupinách. Jedáleň bude fungovať len ako výdajňa obeda, to v praxi znamená, že tu obed nebudú variť, budú ohrievať dovezenú stravu. Takisto bude slúžiť na prípravu desiat a olovrantov.

Na druhom podlaží majú byť takisto dve triedy a kabinet so zasadacou miestnosťou. „Triedy majú spoločný priestor na pohybové aktivity a pohybové hry, umožňujú rozmiestniť hravé kútiky a špeciálne zamerané centrá aktivít,“ píšu v súťažných podkladoch verejnej súťaže.

Vedenie mesta muselo čakať

S výstavbou predškolského zariadenia na Teplickej ulici chceli začať už minulý rok. Vedenie mesta však muselo pol roka čakať, kým Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR skontroluje podklady pre verejné obstarávanie. „Medzitým sa zmenila legislatíva a museli sme tieto podklady vypracovať nanovo,“ uviedol starosta Kusý. Nové Mesto aktuálne vyhodnocuje ponuky.

So zvýšením kapacity v existujúcich zariadeniach a výstavbou nových predškolských zariadení uvažujú vo viacerých mestských častiach Bratislavy. V Ružinove pribudne od septembra 44 miest vďaka novootvorenej škôlke na Borodáčovej 2. Petržalka plánuje zvýšiť do konca roka kapacitu materských škôl o 166 miest. Dosiahnuť to chce prerobením voľných nebytových priestorov a školníckych bytov na nové triedy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X