Popredná slovenská organistka Monika Melcová bude mať v Redute recitál

Reduta
SITA Slávnostné otvorenie a obhliadka Koncertnej siene SF. Bratislava, 23. január 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

Na nedeľnom koncerte si publikum vypočuje diela Jacquesa Boyvina, Antonia Vivaldiho, Gabriela Faurého a ďalších, ale aj improvizácie Moniky Melcovej.

Patrí jej tretí organový recitál 66. koncertnej sezóny Slovenskej filharmónie. Na organový koncert pozýva filharmónia v nedeľu 12. apríla o 16. hodine do svojho sídla, do bratislavskej Reduty.

Monika Melcová uvedie diela Jacquesa Boyvina, Berta Mattera, Antonia Vivaldiho, Gabriela Faurého a Gorku Cuestu. Ako informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova, na koncerte zaznejú aj Melcovej vlastné improvizácie.

Monika Melcová (1974, Spišská Nová Ves) začala hrať na klavíri už ako päťročná. Po absolvovaní Konzervatória v Košiciach pokračovala v štúdiách na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Štúdium ukončila s vyznamenaním a Čestnou cenou Ministerstva kultúry a školstva Rakúska v roku 1999 a v tom istom roku bola prijatá na Conservatoire National Supérieur de Musique v Paríži.

Je nositeľkou mnohých ocenení a pravidelne koncertuje v Notre Dame v Paríži, v Chapelle Royale v Granade a v ďalších chrámoch. Venuje sa aj pedagogickej činnosti.

Organovú hudbu nahrávala pre množstvo vydavateľstiev a rádií, medzi iným i pre Radio France Musique, NHK Tokyo, Slovenský rozhlas, ORF Wien. Spolupracuje s hráčmi ako sú napríklad Raphael Oleg, Nora Cismondi, Anne Shin a Guy Touvron, so súborom Musica Aeterna a s Orchestrom National de France, priblížila umelkyňu Martina Tolstova.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk