Populárno-náučné prednášky na župných školách pokračujú. Odborníci zo SAV a STU približujú žiakom vedu

prednáška, veda
ilustračné: SITA

Stredoškoláci navštevujúci školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, môžu v tomto roku opäť navštíviť prednášky, ktoré kraj organizuje v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave.

Cieľom prednášok je priblížiť vedu ako takú, ale tiež zvýšiť záujem študentov o ďalšie štúdium či ich motivovať k vedeckej kariére. Cyklus populárno-náučných prednášok sa začal v školskom roku 2014/2015, kedy sa uskutočnili tri prednášky z oblasti onkológie, matematiky a fyziky.

Témami prednášok, ktoré si študenti mohli vypočuť v danom školskom roku, boli využitie elektroniky v bežnom živote či prítomnosť hliníka v prostredí, ktoré nás obklopuje. Koncom januára sa uskutočnila prednáška Barbary Ukropcovej z Ústavu experimentálnej endokrinológie SAV s názvom Pohyb – elixír života.

Cieľom bolo poukázať na aktívny pohyb, jeho dôležitosť v živote človeka a na to, že slúži nielen ako prevencia pri predchádzaní civilizačným ochoreniam, ale má pozitívny vplyv aj na zlepšenie pamäťových schopností človeka.

Prednášku si vypočuli žiaci z Gymnázia Ladislava Novomeského, SOŠ obchodu a služieb S. Jurkoviča, SOŠ elektrotechnickej, SOŠ informačných technológií i Strednej zdravotníckej školy. V priebehu nasledujúcich mesiacov sa uskutočnia ďalšie prednášky vedcov zo SAV a STU na rôzne odborné témy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk