Poriadne opitý vodič na seba upútal pozornosť policajtov jazdou zo stany na stranu a ešte aj bez osvetlenia

Polícia alkohol za volantom opitý vodic
Foto: ilustračné, GettyImages

Okrem možného ohrozenia životov a zdravia sa môžu vyskytnúť aj majetkové škody, ku ktorým by nemuselo vôbec dôjsť.

Počas Nového roka zaujala policajnú hliadku Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva PZ zvláštna jazda vodiča na Kazanskej ulici v Bratislave. Vodiča jazdil bez rozsvietených svetlometov a prechádzal nekontrolovateľne z jedného jazdného pruhu do druhého.

Policajná hliadka aktívne zasiahla a vyzývala vodiča na zastavenie vozidla. Napriek výzvam však vodič nereagoval a pokračoval v jazde. Vodič napokon zastavil so svojím autom na Bebravskej ulici.

Počas kontroly sa vodič, identifikovaný ako 48-ročný Bronislav Z., javil zmätene a preukazoval známky požitia alkoholu. Dychová skúška napokon potvrdila podozrenia, bola totiž ukončená s výsledkom 2,65 promile alkoholu.

Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II následne obvinil vodiča zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia pripomína, že jazda pod vplyvom alkoholu predstavuje zbytočné riziko nielen pre vodiča, ale aj pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Okrem možného ohrozenia životov a zdravia sa môžu vyskytnúť aj majetkové škody, ku ktorým by nemuselo vôbec dôjsť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk