Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Noc múzeí a galérií, historická električka
ilustračné: SITA
16. apríla 2017 Správy BratislavaDopravné správy z ciest Bratislava od BratislavaDen.skSimona Jurigová, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Posilnenie MHD a historické vozidlá počas podujatia Bratislavské mestské dni

Cez víkend 22. a 23. apríla sa uskutoční v Bratislave 14. ročník podujatia s názvom Bratislavské mestské dni. Dopravný podnik počas týchto dní posilní spoje MHD. Do ulíc vypraví aj historické vozidlá.

Dopravný podnik zabezpečí posilnené spoje do lokalít s najvyšším záujmom návštevníkov. Kvôli každoročným problémom s parkovaním sa odporúča využiť mestskú hromadnú dopravu.

Historická hudobná električka
Pohľad do interiéru historickej električky s hudobnou skupinou. Foto: SITA

Linky 28 a 29 budú premávať do Devína v 15-minútovom intervale v čase od 10. do 20. hodiny. Dopravu doplnia kĺbové vozidlá a v prípade potreby aj vložené spoje.

Milovníci zvierat sa dostanú do ZOO spojmi 31 (Blumentál – Cintorín Slávičie údolie), 30 a 37,ktoré budú premávať v intervale 8 až 12 minút. DPB posilní aj linku 32 z Dlhých dielov a Hlavnej stanice v 15-minútovom intervale. Doplnená bude aj príležitostná linka H33.

Návštevníci podujatia sa dostanú na Partizánsku lúku, Železnú studničku a Kačín pomocou spoju číslo 43 (vybrané spoje pôjdu na Kačín) v 20-minútových intervaloch. Pri cestovaní do tejto oblasti sa odporúčajú použiť aj spoje 207, 211 a 212.

Historické vozidlá

Milovníci histórie si prídu na svoje aj v historických električkách, ktoré budú bezplatne premávať v čase od 9. hodiny do 18. hodiny v 30-minútových intervaloch budú jazdiť na trase:

Hlavná stanica – Radlinského – Obchodná – Kapucínska – tunel – nábrežie – Mostová – Jesenského – Nám. SNP – Obchodná – Radlinského – Hlavná stanica.

Historické autobusy  typu Škoda 706 RTO a Karosa ŠM 11 budú jazdiť  na príležitostnej linke H33 v 30 minútovom intervale po trase:

Jesenského – Štúrova – Vajanského nábr. – Mostová – Rázusovo nábr. – Most SNP – Lafranconi – ZOO – Patrónka – Železná studnička a späť.

Historický autobus Karosa ŠL 11 bude jazdiť medzi Mostom SNP a Bunkrom BS-4 pri hraničnom prechode Berg (linka číslo H25).  Medzi konečnými zastávkami zastaví len na zastávke Einsteinova. Autobus bude premávať v hodinových intervaloch spod Mosta SNP v čase od 10. do 16. hodiny. Z opačného konca to bude vždy o 10 minút neskôr,

Historické trolejbusy Škoda 9 Tr  doplnia trasu linky 203 s označením X213 z Búdkovej na Kolibu. Budú vložené medzi pravidelnými spojmi linky 2013 v intervale 30 minút.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X