Poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva poverili Zuzanu Stanovú dočasným vedením novovzniknutého Metropolitného inštitútu Bratislava

Poslanci mestskeho zastupitelstva zuzana stanovametropolitny institut 1.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Pracovníčka bratislavského magistrátu Zuzana Stanová bude viesť nový Metropolitný inštitút.

Metropolitný inštitút Bratislava (MIB), ktorý začne fungovať 1. apríla, má nového dočasného riaditeľa. Túto funkciu bude vykonávať do riadneho výberového konania, ktoré sa musí uskutočniť najneskôr do šiestich mesiacov od jej vymenovania.

Zuzana Stanová je právnička, ktorá pracovala na viacerých projektoch zameraných na rozvoj verejných priestorov. V súčasnosti je pracovníčkou bratislavského magistrátu. Úloha poverenej riaditeľky bude v najbližších mesiacoch hlavne administratívno – právna.

Poslanci mestskeho zastupitelstva zuzana stanovametropolitny institut 2.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Medzi prvé kroky novej riaditeľky bude patriť uzatváranie pracovných zmlúv a zabezpečenie priestorov a infraštruktúry pre expertov, ktorí majú do inštitútu nastúpiť. Takisto zabezpečí koordináciu prvých architektonických súťaží, ktoré sa chystajú pre projekty Námestie SNP, Kamenné a Komenského námestie alebo kúpele Grössling. Na činnosť inštitútu sa v rozpočte na rok 2019 vyčlenilo 1,4 milióna eur.

Zuzana Stanová uviedla, že po skončení jej vedenia v MIB sa neplánuje prihlásiť do výberového konania na riaditeľa MIB, pretože to ani pravidlá transparentného výberu nedovoľujú.

Metropolitný inštitút Bratislava bude centrom inovácií a kľúčovým nástrojom na zmenu Bratislavy. Jeho úlohou bude získavanie, sumarizácia a analyzovanie dát na prípravu rozhodnutí, vrátane posudzovania ekonomických vplyvov. Od sekcie územného plánovania magistrátu a hlavného architekta mesta preberie inštitút niektoré funkcie, najmä tvorbu a koordináciu prípravy koncepčných materiálov v oblasti územného plánovania a rozvoja mesta a spracovanie územného plánu mesta, jeho zmien a doplnkov.

Poslanci mestskeho zastupitelstva zuzana stanovametropolitny institut 1.jpg
Zdroj: bratislava.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk