Poslanci miestneho zastupiteľstva v Starom Meste schválili návrh projektu cyklotrasy na Blumentálskej ulici

Cyklotrasa bratislava cyklisti ilustracna foto gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, gettyimages

Cyklisti v centre Bratislavy budú môcť jazdiť po novej trase, ktorá povedie cez Blumentálsku ulicu a bude pokračovať až po Konskú železnicu.

Návrh projektu v utorok schválili poslanci miestneho zastupiteľstva v Starom Meste. Cieľom tohto projektu je predovšetkým to, aby ľudia začali viac využívať bicykle a odľahčili túto časť mesta od áut. Parkovacie miesta by mali ostať zachované. Cyklotrasa bude financovaná prevažne z Integrovaného regionálneho operačného programu rozvoja pre Bratislavský kraj.

Cyklotrasu vybudujú počas dvoch etáp. Počas prvej etapy, ktorá sa začala už v roku 2018, sa vybuduje 450-metrový obojsmerný cyklochodník. Počas druhej etapy výstavby sa chodník predĺži o ďalších 300 metrov. Zmeny nastanú aj v smere automobilovej dopravy. Z Blumentálskej sa stane jednosmerná ulica v smere od Májkovej k Vazovovej ulici.

V druhej etape plánuje Staré Mesto predĺžiť cyklotrasu pozdĺž celej Blumentálskej ulice až po Karadžičovu (Konská železnica). V plánoch druhej etapy je takisto vytvorenie nabíjacej stanice pre e-biky, kde sa budú dať dobíjať aj kolobežky, invalidné vozíky alebo segway. Tá by mala byť dokončená v septembri 2019.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk