Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
10. septembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Poslanci petržalského zastupiteľstva schválili pilotný parkovací projekt

Cieľom tohto projektu je preferovať obyvateľov s trvalým pobytom v tejto mestskej časti.

Poslanci miestneho zastupiteľstva bratislavskej mestskej časti Petržalka schválili návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o dočasnom parkovaní áut v tejto mestskej časti.

Cieľom tohto projektu je preferovať obyvateľov s trvalým pobytom v tejto mestskej časti, ktorým bude umožnené na vymedzených parkovacích miestach bezplatné parkovanie. Nové pravidlá parkovania začnú platiť v Petržalke od 1. novembra 2019.

Pilotný parkovací systém zavedú najprv v časti Dvory a postupne ho zavedú na celom území Petržalky. Systém umožní obyvateľom s trvalým pobytom v Petržalke parkovať 24 hodín sedem dní v týždni bezplatne. Rezidenti sa však musia najprv zaregistrovať prostredníctvom mobilnej aplikácie, priamo na miestnom úrade alebo na internetovej stránke miestneho úradu.

Prehlasovanie trvalého pobytu

Petržalka taktiež umožní ľuďom, ktorí nemajú v tejto mestskej časti trvalý pobyt, prehlásiť si ho. Obyvateľom, ktorým ich nájomca nedovolí prihlásiť si trvalý pobyt, umožní Petržalka prihlásiť sa na tzv. administratívny trvalý pobyt.

Vodiči, ktorí nemajú trvalý pobyt v Petržalke, budú môcť parkovať na vyznačených miestach v nočných hodinách za poplatok jedno eur za hodinu a v časoch od 8.00 do 18.00 hod., vrátané víkendov, umožní mestská časť nerezidentom parkovať zadarmo v prípade, že sa zaregistrujú do príslušnej aplikácie.

Označené regulované parkoviská

Vodič alebo držiteľ auta môže zaplatiť za parkovanie smskou, cez mobilnú aplikáciu alebo prostredníctvom parkovacieho lístka. Úhrada sa neplatí na miestach vyhradených pre vozidlá prepravujúce osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.

Parkovacie miesta označia modrými čiarami a pri vstupe umiestnia značku, ktorá informuje vodičov o regulovanom parkovisku. Biele dopravné značenie na zemi ostáva ako staré značenie pre parkoviská, ktoré nebudú zatiaľ regulované. Prevádzku parkovacieho systému zabezpečí mestská časť a kontrolovať ju má mestská polícia.

Podľa starostu Petržalky Jána Hrčku chcú do prvej polovice budúceho roka zaviesť regulované parkovanie kompletne v celej mestskej časti, najskôr na parkoviskách a postupne pribudnú aj kolmé parkovacie miesta a parkovacie miesta pri cestách.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X