Poslanci sa vrátia k parkovaniu, opäť prerokujú dodatok k štatútu

parkovanie, autá
ilustračné: SITA

Bratislavskí mestskí poslanci sa na štvrtkovom zastupiteľstve vrátia k parkovaniu, opäť budú rokovať o návrhu dodatku k Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou. O dodatku hovorili poslanci na aprílovom zastupiteľstve, nakoniec sa však na ničom nedohodli.

S návrhom, aby tento bod primátor Ivo Nesrovnal preložil na májové zastupiteľstvo, prišiel poslanec za Petržalku Ján Hrčka. Primátorovi sa tento návrh nepáčil, zastupiteľstvo však Hrčkov návrh schválilo. „Čo sa týka parkovania, osemdesiatpäť percent vecí je prerokovaných, dokončené však nie je prerozdelenie financií v zmysle štatútu,“ povedal po hlasovaní novinárom Hrčka.

Všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré určuje pravidlá parkovania v meste, platí od 1. marca. Aby však mohli bratislavské mestské časti parkovaciu politiku praktizovať, musí byť schválený dodatok k Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy. O tom malo bratislavské mestské zastupiteľstvo rokovať na marcovom zasadnutí, podvečer však primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal tento bod z rokovania stiahol. Väčšinu rokovacieho dňa sa totiž mestskí poslanci zaoberali návrhom na zrušenie hazardu v meste.

Dodatok upravuje kompetencie hlavného mesta a mestských častí v užívaní ciest I. až IV. triedy. „Zároveň splnomocňuje mestské časti schváliť VZN v miestnom zastupiteľstve, ktoré bude obsahovať najmä úpravu výšky úhrady za dočasné parkovanie, spôsob platenia úhrady a preukázania jej zaplatenia,“ uviedol Marek Papajčík z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu.
Riadne zasadnutie mestského zastupiteľstva sa začína vo štvrtok 25. mája o 8.30 hod. v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk