Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie, autá
ilustračné: SITA
22. mája 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Poslanci sa vrátia k parkovaniu, opäť prerokujú dodatok k štatútu

Bratislavskí mestskí poslanci sa na štvrtkovom zastupiteľstve vrátia k parkovaniu, opäť budú rokovať o návrhu dodatku k Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou. O dodatku hovorili poslanci na aprílovom zastupiteľstve, nakoniec sa však na ničom nedohodli.

S návrhom, aby tento bod primátor Ivo Nesrovnal preložil na májové zastupiteľstvo, prišiel poslanec za Petržalku Ján Hrčka. Primátorovi sa tento návrh nepáčil, zastupiteľstvo však Hrčkov návrh schválilo. „Čo sa týka parkovania, osemdesiatpäť percent vecí je prerokovaných, dokončené však nie je prerozdelenie financií v zmysle štatútu,“ povedal po hlasovaní novinárom Hrčka.

Všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré určuje pravidlá parkovania v meste, platí od 1. marca. Aby však mohli bratislavské mestské časti parkovaciu politiku praktizovať, musí byť schválený dodatok k Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy. O tom malo bratislavské mestské zastupiteľstvo rokovať na marcovom zasadnutí, podvečer však primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal tento bod z rokovania stiahol. Väčšinu rokovacieho dňa sa totiž mestskí poslanci zaoberali návrhom na zrušenie hazardu v meste.

Dodatok upravuje kompetencie hlavného mesta a mestských častí v užívaní ciest I. až IV. triedy. „Zároveň splnomocňuje mestské časti schváliť VZN v miestnom zastupiteľstve, ktoré bude obsahovať najmä úpravu výšky úhrady za dočasné parkovanie, spôsob platenia úhrady a preukázania jej zaplatenia,“ uviedol Marek Papajčík z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu.
Riadne zasadnutie mestského zastupiteľstva sa začína vo štvrtok 25. mája o 8.30 hod. v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X