Poslanci sa vrátili k parkovaniu, na dodatku k štatútu sa však nedohodli

parkovanie, autá
ilustračné: pixabay.com

Bratislavskí mestskí poslanci sa na stredajšom zastupiteľstve vrátili k parkovaniu, na dodatku k Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou, sa nedohodli. S návrhom, aby tento bod primátor Ivo Nesrovnal preložil na májové zastupiteľstvo, prišiel poslanec za Petržalku Ján Hrčka. Primátorovi sa tento návrh nepáčil, zastupiteľstvo však Hrčkov návrh schválilo, zo 41 prítomných poslancov bolo za preloženie bodu 35.

„Čo sa týka parkovania, osemdesiatpäť percent vecí je prerokovaných, dokončené však nie je prerozdelenie financií v zmysle štatútu,“ povedal po hlasovaní novinárom Hrčka.

Primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal bol po hlasovaní poslancov sklamaný. „Je to krok späť pre Bratislavu, mesto potrebuje parkovaciu politiku. Títo istí poslanci schválili vlani všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o parkovaní a dnes to svojím hlasovaním popreli. Je to nepochopiteľné,“ zhrnul.

Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré určuje pravidlá parkovania v meste, platí od 1. marca, aby však mohli bratislavské mestské časti parkovaciu politiku praktizovať, musí byť schválený dodatok k Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy. O tom malo bratislavské mestské zastupiteľstvo rokovať na marcovom zasadnutí, podvečer však primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal tento bod z rokovania stiahol. Väčšinu rokovacieho dňa sa vtedy mestskí poslanci zaoberali návrhom na zrušenie hazardu v meste.

Dodatok upravuje kompetencie hlavného mesta a mestských častí v užívaní ciest I. až IV. triedy. „Zároveň splnomocňuje mestské časti schváliť VZN v miestnom zastupiteľstve, ktoré bude obsahovať najmä úpravu výšky úhrady za dočasné parkovanie, spôsob platenia úhrady a preukázania jej zaplatenia,“ uviedol Marek Papajčík z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk