Poslanci sa vrátili k parkovaniu, na dodatku k štatútu sa však opäť nedohodli

parkovanie, autá
ilustračné: pixabay.com

Bratislavskí mestskí poslanci sa na štvrtkovom zastupiteľstve vrátili k parkovaniu, na dodatku k Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, ktorý súvisí s parkovacou politikou, sa však päť nedohodli. S návrhom, aby tento bod primátor Ivo Nesrovnal preložil na júnové zastupiteľstvo, prišiel poslanec za Petržalku Ján Hrčka.

Ako povedal, stále nie je dokončené prerozdelenie financií v zmysle štatútu, starostovia z regionálneho združenia mestských častí sa mu majú venovať na piatkovom stretnutí. Hrčka žiadal o preloženie materiálu aj v apríli.

Primátorovi Bratislavy Ivovi Nesrovnalovi sa tento dnešný krok nepáči. „Pán primátor je znepokojený, že sa schvaľovanie štatútu opäť o mesiac presunulo. Tento krok je v neprospech Bratislavčanov, pretože mesto nevyhnutne potrebuje zaviesť poriadok v parkovaní,“ uviedla hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer s tým, že je to ťažká téma, ktorú Bratislava potrebuje uzavrieť.

Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré určuje pravidlá parkovania v meste, platí od 1. marca, aby však mohli bratislavské mestské časti parkovaciu politiku praktizovať, musí byť schválený dodatok k Štatútu hlavného mesta SR Bratislavy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk