Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bytovka, byty
Foto: ilustračné, SITA
26. mája 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Poslanci schválili metodiku kompenzácií pre reštituentov, peniaze dostanú aj spätne

Mestskí poslanci vo štvrtok schválili metodiku vyplácania rozdielu medzi trhovým a regulovaným nájomným pre vlastníkov reštituovaných bytov. Hlavné mesto má zákonnú povinnosť vyplácať vlastníkom tento rozdiel od 1. januára tohto roka.

„Tento rozdiel vlastníkom vyplatia aj spätne, teda od 1. januára. V rozpočte hlavného mesta je na tento účel vyčlenených dostatok finančných prostriedkov,“ uviedla hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Hlavné mesto bude od žiadateľov požadovať, aby k žiadosti o kompenzáciu pripojili podklady, ktoré preukážu odôvodnenie ich nároku na vyplácanie kompenzácie. Do formulára budú žiadatelia uvádzať konkrétne údaje, napríklad údaje o byte, výmere, stave bytu, aktuálnej výške nájmu. K formuláru by mali pripojiť aj základné doklady, napríklad list vlastníctva, fotodokumentáciu bytu i doklad o výške regulovaného nájomného.

Metodiku schválila Komisia finančnej stratégie pre správu a podnikanie s majetkom mesta 13. marca tohto roka. Potom mestská rada odporučila predloženie materiálu do mestského zastupiteľstva. Na aprílovom zasadnutí však metodiku poslanci neschválili, preto ju opäť predložili.

Bratislava začala od začiatku januára tohto roka prijímať od vlastníkov reštituovaných bytov žiadosti o vyplácanie rozdielu medzi trhovým a regulovaným nájomným. Žiadosti, ktoré mestu doručili, budú posudzovať a postupovať budú podľa prijatej metodiky. Tú vypracovali odborné útvary Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava najmä z dôvodu, že príslušná zákonná úprava je len rámcová a neobsahuje bližšie detaily určenia tohto rozdielu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X