Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Karlova ves miestny urad referent.jpg
Foto: archívne, www.karlovaves.sk
18. decembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Poslanci schválili rozpočet Karlovej Vsi na budúci rok vo výške viac ako 16-miliónov eur

Najviac peňazí pôjde do školstva, nových parkovísk a chodníkov.

Poslanci miestneho zastupiteľstva v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves schválili návrh rozpočtu na rok 2020. Rozpočet je vyrovnaný a celkovo bude Karlova Ves hospodáriť s prostriedkami vo výške 16 993 406 eur.

V rozpočte na rok 2020 svoju pozornosť upriamujeme na oblasti, ktoré naši obyvatelia vnímajú najkritickejšie. Budú to predovšetkým chodníky a schodiská. Naďalej vynakladáme veľký objem prostriedkov aj na školské budovy, a tak zmenšujeme dlhodobý investičný dlh,“ povedala starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Školstvo a vzdelávanie

Poslanci sa zhodli, že až polovica z rozpočtu poputuje na školstvo a vzdelávanie. Ďalších 600-tisíc eur plánuje Karlova Ves investovať do rekonštrukcie svojich školských budov. Na obnovu základnej školy Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici a materskej školy Kolískova pôjde ďalších 470-tisíc eur z projektu DELIVER. Tie by mali slúžiť na kompletnú obnovu budov, čím sa zníži ich energetická náročnosť a výrazne sa skvalitní prostredie na výuku detí.

Budovanie nových parkovacích kapacít a chodníkov je ďalšou oblasťou, do ktorej presunú najviac prostriedkov z rozpočtu. Viac ako 764-tisíc eur pôjde do budovania nových parkovacích miest a domov. Najväčšou položkou je 470-tisíc eur na vybudovanie nadstavby parkoviska na ulici Ľudovíta Fullu.

Dopravné stavby

Na výstavbu nových chodníkov plánuje Karlova Ves použiť zo svojho rozpočtu 80-tisíc eur. Pre svoj podnik verejnoprospešných služieb Karlova Ves vyčlenila 850-tisíc eur. Použije ich predovšetkým na údržbu a celkovú starostlivosť o verejné priestory a zeleň v Karlovej Vsi.

V tomto roku sme investičné priority sústredili do stavieb na podporu športu – novej lodenice, bazéna a futbalového ihriska. Pre rok 2020 sa strategickými prioritami našich investícií stanú dopravné stavby, najmä výstavba nových parkovacích miest a chodníkov a údržba ciest,“ dodal vicestarosta Karlovej Vsi Branislav Záhradník.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X