Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze-bratislavsky-kraj-ma-schvaleny-rozpocet-na-novy-rok
Zdroj. Ilustračná foto: gettyimages
27. septembra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Poslanci schválili zmenu rozpočtu hlavného mesta aj 10 miliónový úver na opravy dúbravsko-karloveskej električkovej radiály

Poslanci schválili aj zmenu rozpočtu hlavného mesta.

Poslanci bratislavského mestského zastupiteľstva schválili návrh, aby si hlavné mesto zobralo úver 10 miliónov eur na spolufinancovanie opravy dúbravsko-karloveskej električkovej radiály, ako aj prípravy druhej etapy petržalskej električkovej trate. Okrem toho poslanci taktiež schválili zmenu rozpočtu hlavného mesta.

Obnova električkovej trate v Karlovej Vsi a Dúbravke sa začala 22. júna tohto roku. Predbežnú investíciu na modernizáciu úseku odhadli na 67 miliónov eur. Projekt financuje Európska únia 85 percentami nákladov, päť percent dáva mesto a 10 percent poskytol štát. K pôvodnému rozpočtu teraz pribudne 10 miliónov eur, ktoré si mesto zoberie ako úver.

Peniaze z úveru chcú použiť taktiež na prípravu druhej etapy električkovej trate v Petržalke. Celkové náklady na druhú etapu výstavby sú 121 miliónov eur, pričom 85 percent tvoria financie z eurofondov, 10 percent poskytne štát a päť percent hlavné mesto.

Rozpočtové zmeny

Mesto momentálne čaká na štyri stavebné povolenia a vyhodnotenie pripomienok. „Tento proces stále prebieha, pretože sme na začiatku spracovávania dokumentácie na realizáciu stavby,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca magistrátu Peter Bubla.

Poslanci taktiež schválili zmenu rozpočtu hlavného mesta. Celkovo navrhovaná a schválená zmena rozpočtu na rok 2019 predstavuje zvýšenie príjmov celkom o 179 574 eur a o rovnakú sumu sa zvýšia aj celkové výdavky. Rozpočtové zmeny navrhli z viacerých dôvodov, predovšetkým však pre nárast výdavkov pre neštátne školy a zriaďovateľov cirkevných škôl alebo na výsadbu stromov, krov a lúk. V hlavnom meste plánujú vysadiť 970 nových stromov a krov, ako aj 517 náhradných stromov a krov po výruboch.

Navrhované zmeny rozpočtu hlavného mesta na rok 2019 nemajú mať dopad na výsledok hospodárenia hlavného mesta. Podľa magistrátu mesto zabezpečí vyrovnaný rozpočet na rok 2019

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X