Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fasada lesenie pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
20. marca 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Poslanci Starého Mesta návrh o oslobodení od dane za užívanie verejného priestranstva schválili

Poslanci bratislavského Starého Mesta schválili návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o oslobodení od dane za užívanie verejného priestranstva. Návrh by mal pomôcť obyvateľom domov, ktorí potrebujú opravu fasády. Za návrh na dnešnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva hlasovalo 19 poslancov, jeden bol proti a dvaja sa zdržali. VZN začne platiť od 10. apríla.

Podľa návrhu VZN bude od platenia miestnej dane oslobodená fyzická aj právnická osoba za umiestnenie lešenia, na ktorom nie je umiestnená reklama, pri oprave a rekonštrukcii fasády budovy do šesťdesiatich dní vrátane. V súčasnosti na území mestskej časti platia dva režimy v zdaňovaní umiestnenia lešenia, a to na komunikáciách I. a II. triedy sa daň do šesťdesiatich dní nevyrubuje a na komunikáciách III. a IV. triedy sa vyrubuje jedno euro za štvorcový meter na deň.

Podľa starostu Starého Mesta Radoslava Števčíka by toto oslobodenie od platenia miestnej dane za užívanie verejného priestranstva mohlo byť pre vlastníkov budov motivujúce. „Vlastníci, ktorí možno doteraz rekonštrukciu fasády odkladali, ju tak tento rok urobia,“ uviedol na zasadnutí. Dodal, že mestská časť podobným spôsobom podporuje aj obnovu národných kultúrnych pamiatok, ktoré sa nachádzajú na jej území. „V tomto prípade je daň znížená o päťdesiat percent,“ uviedol ďalej Števčík.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X