Poslanci Starého Mesta návrh o oslobodení od dane za užívanie verejného priestranstva schválili

Fasada lesenie pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Poslanci bratislavského Starého Mesta schválili návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o oslobodení od dane za užívanie verejného priestranstva. Návrh by mal pomôcť obyvateľom domov, ktorí potrebujú opravu fasády. Za návrh na dnešnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva hlasovalo 19 poslancov, jeden bol proti a dvaja sa zdržali. VZN začne platiť od 10. apríla.

Podľa návrhu VZN bude od platenia miestnej dane oslobodená fyzická aj právnická osoba za umiestnenie lešenia, na ktorom nie je umiestnená reklama, pri oprave a rekonštrukcii fasády budovy do šesťdesiatich dní vrátane. V súčasnosti na území mestskej časti platia dva režimy v zdaňovaní umiestnenia lešenia, a to na komunikáciách I. a II. triedy sa daň do šesťdesiatich dní nevyrubuje a na komunikáciách III. a IV. triedy sa vyrubuje jedno euro za štvorcový meter na deň.

Podľa starostu Starého Mesta Radoslava Števčíka by toto oslobodenie od platenia miestnej dane za užívanie verejného priestranstva mohlo byť pre vlastníkov budov motivujúce. „Vlastníci, ktorí možno doteraz rekonštrukciu fasády odkladali, ju tak tento rok urobia,“ uviedol na zasadnutí. Dodal, že mestská časť podobným spôsobom podporuje aj obnovu národných kultúrnych pamiatok, ktoré sa nachádzajú na jej území. „V tomto prípade je daň znížená o päťdesiat percent,“ uviedol ďalej Števčík.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk