Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
hazard, herňa
ilustračné: pixabay.com
27. januára 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Poslanci urobili prvý krok k zákazu hazardu, prijali Petíciu za Bratislavu bez hazardných hier

Bratislavskí mestskí poslanci vo štvrtok prijali predloženú petíciu obyvateľov Bratislavy pod názvom Petícia za Bratislavu bez hazardných hier. Zároveň odsúhlasili na štvrtkovom mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva proces prípravy Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o zákaze umiestnenia herní vo všetkých budovách uvedených v zákone o hazardných hrách.

Podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala tretina obyvateľov Bratislavy povedala hazardu v meste jasné nie. Uviedol tiež, že petícia prešla riadnou kontrolou a posudzovala sa aj podľa petičného zákona. Viacerí mestskí poslanci sa zároveň v diskusii vyjadrili, že cieľom petície je podľa nich obmedziť gamblerstvo v hlavnom meste a že prijaté VZN by výrazne napomohlo prevencii hazardu v Bratislave.

V predloženom materiáli o zákaze hazardných hier na území Bratislavy je uvedené, že podpísaní podporovatelia petície žiadajú mestské zastupiteľstvo, aby prijalo VZN, ktoré ustanoví, že hazardné hry podľa zákona o hazardných hrách nie je možné prevádzkovať na území hlavného mesta. Prijatým VZN by tak nebolo možné umiestniť herňu v hoteloch, moteloch a penziónoch, ďalej v budovách pre obchod a služby, v budovách pre kultúru a na verejnú zábavu a v bytových domoch.

Dominika Lukáčová z Asociácie zábavy a hier však upozorňuje, že úplným zákazom hazardu v Bratislave môžu vzniknúť nelegálne herne. „Absolútny zákaz hazardu čaká čierny trh, presne taký, aký vznikol v českých mestách. Navyše poslanci novelou zákona o hazardných hrách majú možnosť regulovať množstvo hazardu na území mesta, môžu rozhodnúť o tom, v akých prevádzkach to bude, kde to podľa nich je žiaduce a kde už nie,“ povedala Lukáčová. Pripomenula tiež, že úplným zákazom hazardu v meste príde Bratislava asi o tri milióny eur.

O návrhu Všeobecne záväzného nariadenia o zákaze umiestnenia herní vo všetkých budovách uvedených v zákone o hazardných hrách budú bratislavskí mestskí poslanci rozhodovať na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva, ktoré bude 16. februára.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X