Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plickova zakladna skola raca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
10. januára 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Poslanci v bratislavskej Rači rozhodnú o budove bývalej školy na Plickovej ulici

Nová škola môže pomôcť Rači s nedostatkom kapacít na základných školách.

Poslanci v bratislavskej mestskej časti Rača plánujú na mimoriadnom zastupiteľstve 14. januára prerokovať budúcnosť budovy bývalej základnej školy na Plickovej ulici, ktorá už dlhé roky chátra.

Začiatkom roka 2020 čaká miestne zastupiteľstvo v Rači dôležité rozhodnutie v súvislosti s triedami v základných školách a budúcnosťou budovy na Plickovej – toto rozhodnutie ďaleko presahuje jedno volebné obdobie a bude nás v Rači ovplyvňovať minimálne do roku 2030,“ uviedol starosta Rače Michal Drotován na svojom blogu.

Rekonštrukcia a otvorenie

Chátrajúcu budovu základnej školy na Plickovej ulici plánujú zrekonštruovať a znova otvoriť. Budovu školy získala mestská časť od magistrátu v minulom roku a predbežné odhadované náklady na opravu sú 6 až 7 miliónov eur.

Samotnú rekonštrukciu by sme chceli spustiť najneskôr v júni 2020, aby sme v ideálnom prípade stihli začiatok školského roka 2021,“ uviedla mestská časť.

V novembri sa stretli predstavitelia vedenia Rače, zástupca školy Félix a investora s poslancami mestskej časti Rača. V decembri 2019 miestna rada odporučila zaradiť predmetný materiál na najbližšie zastupiteľstvo a 10. decembra miestne zastupiteľstvo hlasovaním všetkých prítomných poslancov prijalo uznesenie, že súhlasia s prenájmom časti školy spoločnosti Edu Development, s.r.o. za účelom zriadenia školy Félix.

Nedostatok miest

Nová škola by pomohla vyriešiť problém s nedostatkom miest pre žiakov, pretože v Rači rapídne stúpol v dôsledku demografie a novej výstavby ich počet. Školy na Tbiliskej a Hubeného ulici už kapacitne nepostačujú. Z tohto dôvodu mestská časť potrebuje otvoriť nové triedy pre žiakov.

Škola (na Plickovej, pozn. SITA) je vo veľmi zlom technickom stave a preto jej obnova bude časovo, ale najmä finančne mimoriadne nákladná. Veľmi by sme ocenili pomoc a záujem Ministerstva školstva SR, aby sme nemuseli pristúpiť k dvojzmennému vyučovaniu,“ dodala mestská časť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X