Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze mince pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
23. februára 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.sk Diskusia()

Poslanci Záhorskej Bystrice jednohlasne schválili rozpočet na rok 2018

Poslanci miestneho zastupiteľstva mestskej časti Záhorská Bystrica na svojom februárovom zasadnutí jednohlasne schválili rozpočet na rok 2018 s prebytkom takmer 30-tisíc eur. Prioritami mestskej časti sú školstvo, doprava a infraštruktúra, sociálne veci a podpora športu a kultúry.

Schválený rozpočet je prebytkový, finančný plán počíta s príjmami vo výške 4 085 002 eur, výdavky sú rozpočtované vo výške 4 055 611 eur. Prebytok tohtoročného rozpočtu predstavuje 29 391 eur. „Teší ma, že rozpočet prešiel jednohlasnou podporou zastupiteľstva. Chcem poďakovať poslancom, schválený rozpočet umožní dokončenie už začatých dôležitých projektov pre obec a investície do nových rozvojových zámerov,“ uviedol po schválení rozpočtu starosta Jozef Krúpa. Mestská časť tento rok vyčlenila v participatívnom rozpočte 10-tisíc eur aj na podporu verejnoprospešných projektov občanov a komunít.

Školy a škôlky

Prioritou pre tento rok je zvyšovanie kapacít materskej a základnej školy. Na dobudovanie materskej školy o dve triedy a jedáleň je vyčlenených viac ako 457 700 eur. Časť financií na jej dostavbu vykryje mestská časť z európskych fondov. Na účely rozšírenia kapacít základnej školy bola v rozpočte schválená suma vyše 230 000 eur. Z nej bude do začiatku budúceho školského roku rozšírená škola o ďalšie dve triedy. V tomto roku bude dokončená aj multifunkčná športová hala v areáli základnej školy, pri výstavbe ktorej mestská časť v rozpočte počíta so sumou 950 000 eur, v nej je zahrnutý aj úver vo výške 400 000 eur. Zvyšok financií na dobudovanie haly pôjde zo zdrojov mestskej časti a z poplatkov za rozvoj od developerov a individuálnych stavebníkov.

Investície do ciest či kontajnerov

Ďalšími z priorít sú investície do dopravných projektov, na opravu ciest a chodníkov, rozšírenia parkovacích miest, ale aj investície na úpravu stojísk pre kontajnery na separovaný zber. Časť financií je poukázaná na zabezpečenie nových meračov rýchlosti a skvalitnenie osvetlenia. Na tvorbu územných plánov zón v nových lokalitách určených na výstavbu je vyčlenená čiastka 10 000 eur. Suma vo výške 69 550 eur z rozpočtu je vyčlenená na podporu aktívnych občianskych združení a športových klubov. V rozpočte obec ráta aj s podporou organizovania tradičných kultúrnych a spoločenských podujatí. Rozpočet zahŕňa aj financie na rekonštrukciu detského ihriska či vybudovanie šatne na futbalovom ihrisku.

Na účel nakladania s odpadmi je v rozpočte vyčlenená suma 47 000 eur. V rámci nej bude prefinancovaný odvoz kontajnerov na odpad na zbernom dvore, ako aj pravidelné umiestňovanie veľkokapacitných kontajnerov, o ktoré je zo strany občanov veľký záujem. Mestská časť zainvestuje aj do kúpy štiepkovača, vybudovanie prístrešku do letnej čitárne v areáli záhrady miestnej knižnice a výmena zariadení a posilnenie signálu miestneho rozhlasu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X