Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Poslanci Záhorskej Bystrice schválili rozpočet na rok 2019. Pozrite sa, kam a koľko peňazí pôjde

Mestská časť Záhorská Bystrica informovala prostredníctvom svojej webovej stránky o rozpočte. Ako uviedla Záhorská Bystrica, poslanci schválili rozpočet na rok 2019.

Ako uviedla táto mestská časť, v rozpočte sú zahrnuté všetky hlavné priority. Financie boli schválené na dokončenie multifunkčnej športovej haly, a to vo výške 840.000 €. Súčasťou týchto financií je aj zaobstaranie vybavenia haly, ktoré je potrebné pre výuku telocviku. Budú tam napríklad basketbalové koše, hrazdy a podobne.

Financie boli taktiež schválené na rozšírenie škôlky, konkrétne o dve triedy a jedáleň, na tento účel poslanci odklepli sumu 813.000 €. Rekonštrukcia požiarnej zbrojnice dostane taktiež finančnú injekciu a to vo výške 54.500 €. „K ich 140-temu výročiu sme im schválili 10.000 €. Podobne aj pre občianske združenia našich chatových oblastí ako sú Plánky, Podkerepúšky a Devínske jazero sme vyčlenili celkovo 10.000 €,“ píše sa na webe Záhorskej Bystrice.

Ako pokračovala táto bratislavská mestská časť, novinkou v tohtoročnom rozpočte je fond na rekonštrukciu domu smútku, kde Záhorská Bystrica vyčlenila prvú časť vo výške 10.000 €. „Na obnovu detských ihrísk pôjde 17.000 €. Na rekonštrukciu miestnych komunikácií je vyčlenených 65.000 €. Pozornosť sme venovali aj práci našich učiteľov a zamestnancom školy s materskou školou, kde sme im na mimoriadne odmeny schválili 15.000 €,“ uvádza sa na webe Záhroskej Bystrice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X