Poslanci Záhorskej Bystrice schválili rozpočet na rok 2019. Pozrite sa, kam a koľko peňazí pôjde

Peniaze euro pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Mestská časť Záhorská Bystrica informovala prostredníctvom svojej webovej stránky o rozpočte. Ako uviedla Záhorská Bystrica, poslanci schválili rozpočet na rok 2019.

Ako uviedla táto mestská časť, v rozpočte sú zahrnuté všetky hlavné priority. Financie boli schválené na dokončenie multifunkčnej športovej haly, a to vo výške 840.000 €. Súčasťou týchto financií je aj zaobstaranie vybavenia haly, ktoré je potrebné pre výuku telocviku. Budú tam napríklad basketbalové koše, hrazdy a podobne.

Financie boli taktiež schválené na rozšírenie škôlky, konkrétne o dve triedy a jedáleň, na tento účel poslanci odklepli sumu 813.000 €. Rekonštrukcia požiarnej zbrojnice dostane taktiež finančnú injekciu a to vo výške 54.500 €. „K ich 140-temu výročiu sme im schválili 10.000 €. Podobne aj pre občianske združenia našich chatových oblastí ako sú Plánky, Podkerepúšky a Devínske jazero sme vyčlenili celkovo 10.000 €,“ píše sa na webe Záhorskej Bystrice.

Ako pokračovala táto bratislavská mestská časť, novinkou v tohtoročnom rozpočte je fond na rekonštrukciu domu smútku, kde Záhorská Bystrica vyčlenila prvú časť vo výške 10.000 €. „Na obnovu detských ihrísk pôjde 17.000 €. Na rekonštrukciu miestnych komunikácií je vyčlenených 65.000 €. Pozornosť sme venovali aj práci našich učiteľov a zamestnancom školy s materskou školou, kde sme im na mimoriadne odmeny schválili 15.000 €,“ uvádza sa na webe Záhroskej Bystrice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk