Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
výstavba
ilustračné: SITA
22. júna 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Poslanec Ján Buocik žiada stavebné uzávery v Ružinove, chce zabrániť nezmyselnej výstavbe

Bratislavský mestský a ružinovský miestny poslanec Ján Buocik žiada v mestskej časti Ružinov stavebné uzávery. Mestskej časti na včerajšom zasadnutí miestneho zastupiteľstva predložil Petíciu proti zahusťovaniu sídlisk v mestskej časti, ktorú podporilo 4 950 Ružinovčanov.

„Cieľom petície je konečne zastaviť nezmyselnú výstavbu, ktorá je v Ružinove najmä na zelených plochách. Jediným nástrojom, ktorý v rukách máme, sú stavebné uzávery. Konštatujem, že napriek tomu, že Ružinov spracováva územné plány zón, ani v jednom prípade nie je vyhlásená stavebná uzávera. Starosta mestskej časti Dušan Pekár jednou rukou reguluje územie a druhou rukou podpisuje stavebné povolenia v tomto území,“ povedal Buocik na brífingu novinárom.

„Ako negatívny príklad uvádzam administratívnu budovu pri Štrkoveckom jazere. Územie regulujú od roku 2010, v roku 2014 stavebník získal povolenia a ani v júni tohto roka tam nie je vyhlásená stavebná uzávera. Vyhlasovať tam teraz stavebnú uzáveru je už zbytočné,“ doplnil poslanec s tým, že stavba, pre ktorú mali územie regulovať, tam už stojí.

Buocik pripomína, že pôvodným zámerom petície bolo, aby po získaní viac ako päťtisíc podpisov vyhlásili v Ružinove miestne referendum. Ním by podľa poslanca občania zaviazali ružinovskú samosprávu k vyhláseniu stavebných uzáver na území všetkých sídlisk Ružinova. Miestny poslanec hovorí, že po neúspešnom miestnom referende v Karlovej Vsi je vysoké riziko neplatnosti referenda pre nízku účasť. Záťaž by to podľa Buocika bola aj na ružinovský rozpočet, na referendum by potrebovali približne šesťdesiattisíc eur. Pre tieto dôvody zber podpisov pod petíciu zastavili.

Túto petíciu v Ružinove podľa ružinovskej hovorkyne Marianny Šebovej berú ako podporu mestskej časti a nového postupu stavebného úradu. „Ako už bolo zverejnené, ružinovský stavebný úrad mení stratégiu pri konaní o stavebnej uzávere a bude postupovať menej zaužívaným spôsobom. Zákon umožňuje, aby stavebný úrad rozhodol o stavebnej uzávere aj z vlastného podnetu,“ uviedla Šebová. „Tento spôsob použijeme pri vyhlásení stavebnej uzávery na Ostredkoch,“ ukončila.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X