Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Byty bratislava.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
17. mája 2017 Zaujímavosti od BratislavaDen.skVS, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Posledná šanca bývania pre mladé rodiny v Bratislave

Bratislavský magistrát ponúka možnosti bývania v nájomných bytoch. Tie sú určené predovšetkým pre mladé rodiny, ktoré si nemôžu dovoliť vlastné bývanie v hlavnom meste.

Aktuálne je voľných ešte niekoľko bytov. Magistrát apeluje na prípadných záujemcov, aby sa poponáhľali. Všetko zastrešuje inštitút Domu mladej rodiny. Ten vznikol iniciatívou poslancov metského zastupiteľstva v roku 1994. Ponúka svoje služby vo forme poskytovania nájomného bývania pre mladé rodiny s maloletými deťmi, prípadne mladým manželským párom. Pre možnosti bývania je však nutné  spĺňať požiadavky, ktoré boli stanovené štatútom Domu mladej rodiny.

Ubytovna_kopcany_bratislava.jpg
Ubytovňa Kopčany v Bratislave. Zdroj: google.maps.com

Podmienky sú špecifické. Medzi podstatnými parametrami je napríklad to, aby žiadatelia boli rodina (aj neúplná) s maloletými deťmi alebo manželský pár. Tí nesmú presiahnuť vek 35 rokov v deň uzatvorenia zmluvy o nájme. Žiadatelia musia dokladovať príjem minimálne 6 mesiacov pred podpisom zmluvy. Samozrejmosťou je preukázanie trvalého zamestnania.

Ubytovna_fortuna_bratislava.jpg
Ubytovňa Fortuna v Dúbravke. Zdroj: google.maps.com

Po splnení všetkých podmienok je nutné podať žiadosť o nájom. Tá obsahuje štandardné náležitosti ako meno, priezvisko, trvalý pobyt, rodinný stav, počet členov v domácnosti, dôvody podania žiadosti, ale aj iné aspekty a okolnosti, ktoré súvisia so samotnou žiadosťou. So žiadosťou je nutné dodať napríklad fotokópiu občianskeho preukazu, rodné listy žiadateľov a ich detí, doklad potvrdzujúci rodinný stav, doklad preukazujúci výšku čistého príjmu a ďalšie doklady.

Všetky potrebné informácie a detaily o samotnom projekte, podmienkach pre zaradenie, žiadosť o nájom a zároveň aj doklady pre splnenie podmienok môžete nájsť na stránkach mesta Bratislava.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X