Na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja kandiduje aj Daniel Krajcer

Daniel Krajcer, kandidát na župana
SITA

Daniel Krajcer kandiduje na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja s podporou strán Most-Híd, SKOK a Strany zelených. Oznámil to na utorňajšej tlačovej konferencii.

Ako povedal, jeho cieľom je silný, prosperujúci a metropolitný región. Tvrdí, že kandiduje preto, lebo za posledné roky sa kraj nikam neposunul. „S počudovaním a údivom sledujem, že tí, ktorí sú za tento stav zodpovední, spokojní a s úsmevom kandidujú,“ uviedol. Ako dodal, hovorí konkrétne o súčasnom dvojnásobnom predsedovi Pavlovi Frešovi a bývalom bratislavskom primátorovi Milanovi Ftáčnikovi.

Krajcer kraju vytkol, že podľa rebríčkov je Bratislavský samosprávny kraj tretí najbohatší kraj v Európskej únii, ale ľudia to necítia. Chce, aby sa kraj, magistrát, mestské časti a mestá a obce v kraji spojili a riešili najpálčivejšie problémy.

Bývalý minister kultúry prisľúbil, že financovanie jeho kampane bude transparentné, väčšinu peňazí očakáva od fyzických osôb, nie od straníckych centrál. Pokiaľ ide o strany, ktoré mu vyjadrili podporu, povedal, že pre neho bolo dôležité, aby boli jasne proeurópsky orientované, a tiež to, že majú spoločné hodnoty. O podporu Smeru sa neuchádzal, keďže on „kotrmelce nerobí“.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk